Florin Bratu, siderat după eșecul lui Dinamo: ”Îmi este greu să îmi găsesc cuvintele!”

Juventus București a dat lovitura în Ștefan cel Mare, vineri seara, prin victoria obținută în fața lui Dinamo, scor 2-1. Antrenorul ”câinilor” a încercat să explice eşecul surprinzător suferit de echipa pe care o pregătește.

„Îmi este greu să îmi găsesc cuvintele. Din păcate, am pierdut, nu există o explicaţie. Am întâlnit o echipă care avea nevoie de puncte, ştiam lucrul acesta. Nu ne-a ieşit nimic şi iată că am pierdut acest meci.

Se poate şi mai jos, dacă judecăm după cum am jucat. Ne-am ieşit din ritm după victoria cu Mediaş, a fost şi această pauză. Mai avem 12 meciuri, sper ca echipa să îşi revină şi să obţinem victorii. E posibil ca jucătorii să nu fie concentraţi din cauză că unii pleacă. Dar trebuie să trecem peste orice şi să pregătim meciul de la Botoşani”, a declarat Florin Bratu, la finalul meciului pierdut de Dinamo.

Gabi Torje a făcut probabil cea mai slabă repriză de la revenirea la Dinamo, iar Bratu a recunoscut că a fost nemulţumit de modul în care a evoluat mijlocaşul de 28 de ani.

„Da, dacă l-am schimbat, m-a nemulţumit. Eu mă aştept mai mult de la Gabi, cum mă aştept şi de la ceilalţi. Sunt jucători cu experienţă, cu valoare, dar azi nu am fost inspiraţi”, a mai spus antrenorul ”câinilor”.