REZULTATE / Liga a III-a, etapele a 18-a și a 20-a. Victorii pe linie pentru ”granzi”: Petrolul Ploiești, U Cluj și Farul Constanța au bătut în deplasare, iar Oțelul a câștigat pe malul Dunării!

În acest sfârșit de săptămână se dispută etapele a 18-a și a 20-a din Liga a III-a. Oțelul Galați joacă pe teren propriu, în timp ce Farul Constanța, U Cluj și Petrolul Ploiești dispută această rundă în deplasare.

La scurt timp după încheierea acestor etape se vor juca etapele anterioare, a 17-a și a 19-a, meciurile urmând să se joace pe 3 aprilie.

Programul complet

SERIA I, etapa a 20-a

sâmbătă, 31 martie, ora 15:00
AFC Odorheiu Secuiesc – Bucovina Rădăuţi 1-0
Suporter Club Oţelul Galaţi – Sănătatea Darabani 3-0
AFC Hărman – CSM Paşcani 0-1
Sporting Lieşti – CSM Roman 2-1
Olimpic Cetate Râşnov – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 2-2

Metalosport Galaţi – CSM Focşani 0-3
Metalosport a fost exclusă din campionat în timpul returului şi va pierde la „masa verde” toate meciurile din această a doua parte a sezonului.

Aerostar Bacău – Avântul Valea Mărului 3-0
Avântul s-a retras în pauza de iarnă şi va pierde toate meciurile returului la „masa verde”.

KSE Târgu Secuiesc stă.

SERIA a II-a, etapa a 18-a

vineri, 30 martie, ora 15:00
FC Voluntari 2 – Delta Dobrogea Tulcea 7-1
Sportul Chiscani – Înainte Modelu 1-2

sâmbătă, 31 martie, ora 15:00
Axiopolis Sport Cernavodă – ASSCS Farul Constanţa 0-1
Victoria Traian – CSM Râmnicu Sărat 0-1
Agricola Borcea – Progresul Spartac 3-5
Unirea Slobozia – Metalul Buzău 0-2
ACSM Olteniţa – FCSB 2 1-1

SERIA a III-a, etapa a 18-a

vineri, 30 martie, ora 15:00
Flacăra Moreni – Petrolul Ploieşti 0-2
Viitorul Domneşti – CS Mioveni 2 1-2

sâmbătă, 31 martie, ora 15:00
CS Tunari – AFCM Alexandria 0-1
FC Aninoasa – Voinţa Turnu Măgurele 1-1
Sporting Roşiori – Atletic Bradu 0-2
SC Popeşti Leordeni – AFC Astra 2 2-3

Concordia Chiajna 2 stă.

SERIA a IV-a, etapa a 20-a

vineri, 30 martie, ora 15:00
ACSO Filiaşi – ACS Şirineasa 0-3
CNS Cetate Deva – Millenium Giarmata 0-1
Naţional Sebiş – CS U Craiova 2 2-0
AFC Hermannstadt 2 – ACS Ghiroda 2-1
Centrul Naţional de Pregătire Timişoara – Nuova Mama Mia Becicherecu Mic 1-0

sâmbătă, 31 martie, ora 15:00
Internaţional Băleşti – Şoimii Lipova 0-1
Gloria Lunca Teuz Cermei – CSM Şcolar Reşita 1-4

CSM Lugoj stă.

SERIA a V-a, etapa a 20-a

vineri, 30 martie, ora 15:00
Performanţa Ighiu – Universitatea Cluj 0-2
CFR Cluj 2 – CS Iernut 3-0
Metalurgistul Cugir – ACS Fotbal Comuna Recea 1-0

sâmbătă, 31 martie, ora 15:00
Unirea Dej – FC Avrig 0-2
Industria Galda – Unirea Alba Iulia 0-3
Avântul Reghin – Gaz Metan Mediaş 2 1-1

Unirea Tăşnad – Viitorul Ghimbav 3-0
Viitorul s-a retras în pauza de iarnă şi va pierde toate meciurile returului la „masa verde”.
Sănătatea Cluj stă.

Etichetat cu: , , , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 3

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj542623
2FCSB492620
3U Craiova 1948452619
4Astra Giurgiu422613
5FC Viitorul3826-1
6Sepsi Sfantu Gheorghe37267
7FC Botosani3626-2
8Poli Iasi3426-10
9AFC Hermannstadt3226-3
10Dinamo Bucuresti3226-8
11Gaz Metan Medias3126-7
12Dunarea Calarasi2426-9
13FC Voluntari2126-16
14Concordia Chiajna1826-26