Simona Halep ia o pauză după Miami Open! Anunțul privind participarea la meciul de FED Cup, România – Elveția, din aprilie

Simona Halep a părăsit competiția de la Miami, duminică noaptea, în urma înfrângerii din meciul de dublu, la o zi după ce pierduse și la simplu, cu Agnieszka Radwanska.

Pentru liderul WTA urmează acum o pauză de aproape o lună. Constănțeanca de 26 de ani a anunţat astăzi, pe contul oficial de Facebook, că va reveni pe teren cu ocazia meciului de Fed Cup dintre România şi Elveţia, care se va disputa pe 21-22 aprilie, la Cluj-Napoca.

„Îmi iau la revedere de la Miami cu această lovitură frumoasă, din drop. Ne vedem pe zgură! Următoarea oprire: Cluj. Fed Cup”, a scris Halep, în limba engleză, pe Facebook.

Confruntarea dintre România şi Elveţia, în barajul pentru accederea la Grupa Mondială a Fed Cup, va avea loc pe 21 şi 22 aprilie, la Cluj-Napoca. După această întâlnire, Simona Halep va participa la turneul de la Stuttgart, care va debuta pe 23 aprilie.