Miami Open | Simona Halep pierde cu Agnieska Radwanska și este eliminată în turul 3!

UPDATE / Simona Halep a părăsit turneul Premier Mandatory de la Miami, după înfrângerea cu Agnieszka Radwanska, scor 6-3, 2-6, 3-6. Liderul mondial WTA continuă competiția la dublu, acolo unde face cuplu cu Irina Begu.

Simona Halep a avut 3 ași și 31 de lovituri câștigătoare, față de 13 de partea adversarei din Polonia, dar și mai mult decât dublul greșelilor neforțate ale Agnieszkăi Radwanska (44-18). Jucătoarea noastră a avut și un procentaj mai bun al primului serviciu (74%, față de 61% de partea sportivei poloneze), dar nu a reușit de fiecare dată să profite de pe urma momentelor în care a condus jocul.


Simona Halep se va duela sâmbătă, cu Agnieszka Radwanska, pentru un loc în optimile de finală ale turneului de la Miami.

Partida se va juca nu mai devreme de ora 19:00, ora României, fiind a doua programată pe terenul central, după Zverev – Medvedev.

Marius Copil își va disputa calificarea în turul al treilea la Miami, după ora 19:00, în fața sportivului rus Karen Khachanov.

Monica Niculescu va evolua și ea în această fază competițională, împotriva americancei Sloane Stephens, după ora 23:00.

În cadrul probei de dublu, vor juca sâmbătă Raluca Olaru şi Olga Savchuk împotriva perechii americano-slovene Vania King / Katarina Srebotnik.

Deja calificate în optimi sunt Simona Halep și Irina Begu, care au trecut de perechea Julia Goerges / Bethanie Mattek-Sands (DETALII AICI), iar Monica Niculescu și Hsieh Su-wei se opresc în șaisprezecimi, după ce au fost învinse de cuplul Kateryna Bondarenko / Aleksandra Krunić (DETALII AICI).

La dublu masculin, Horia Tecău și Jean-Julien Rojer s-au calificat și ei în optimi, după ce au trecut de perechea americană Nicholas Monroe/Jack Sock (DETALII AICI).

Etichetat cu: , , , , , , , , ,
Postat în ALTE SPORTURI, Tenis

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj301511
2FCSB281514
3U Craiova 1948261515
4FC Viitorul26152
5Gaz Metan Medias25150
6Astra Giurgiu20153
7Sepsi Sfantu Gheorghe20152
8Dunarea Calarasi1715-2
9Dinamo Bucuresti1715-6
10Concordia Chiajna1715-9
11Poli Iasi1715-10
12FC Botosani1615-4
13AFC Hermannstadt1515-3
14FC Voluntari815-13