LIVE SCORE / Liga a III-a, etapele a 16-a și a 18-a. O nouă înfrângere la scor pentru Domnești! Petrolul și Farul și-au respectat blazonul

În Liga a III-a, se vor disputa la finalul acestei săptămâni meciurile din a doua etapa a acestui an, runda a 18-a pentru Seriile I, a IV-a și a V-a și runda cu numărul 16 pentru Seriile a II-a și a III-a.

U Cluj va avea o săptămână de respiro, în timp ce Farul și Petrolul vor juca în deplasare, iar Oțelul va evolua la Galați.

Runda se va încheia duminică, cu un derby ilfovean între CS Tunari și satelitul Concordiei Chiajna.

Programul complet

Seria I, etapa a 18-a

Vineri, 16 martie
15:00 CS Aerostar Bacău – ASMS ACS Sănătatea Darabani 8-0

Sâmbătă, 17 martie
15:00 AFC Metalosport Galaţi – AFC Odorheiu Secuiesc 1-6
15:00 AFC Hărman – CSM Bucovina Rădăuţi 1-2
15:00 ACS Olimpic Cetate Râşnov – ACS KSE Târgu Secuiesc 1-1
15:00 AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – CSM Roman 3-1
17:30 ACS Suporter Club Oţelul Galaţi – CSM Focşani 2007

CS Sporting Lieşti – CS Avântul Valea Mărului 3-0 la masa verde, Avântul s-a retras din campionat

CSM Pașcani stă.


Seria a II-a, etapa a 16-a

Vineri, 16 martie
15:00 SC FC Voluntari SA 2 – CSM Râmnicu Sărat 0-0
15:00 ACS Sportul Chiscani – ACS FC Delta Dobrogea Tulcea 3-2
15:00 SC Fotbal Club FCSB SA 2 – ACS Înainte Modelu 3-2

Sâmbătă, 17 martie
15:00 CSA Axiopolis Sport Cernavodă – ACS Victoria Traian 4-0
15:00 AS FC Agricola Borcea – ASSCS Farul Constanţa 0-3
15:00 AFC Unirea 04 Slobozia – AFC Progresul 1944 Spartac 2-2
15:00 ACSM Olteniţa – AFC Metalul Buzău 0-2


Seria a III-a, etapa a 16-a

Vineri, 16 martie
15:00 ACS Viitorul Domneşti – ACSF Voinţa Turnu Măgurele 0-7
15:00 AFC Astra 2 – CS Mioveni 2 2-0

Sâmbătă, 17 martie
15:00 AS FC Aninoasa – ACS Petrolul 52 1-7
15:00 CS Sporting Roşiori 2008 – AFCM Alexandria 0-1
15:00 SC Popeşti-Leordeni – CS Atletic Bradu 4-1

Duminică, 18 martie
14:00 CS Tunari – CS Concordia Chiajna 2

CSM Flacăra Moreni stă.


Seria a IV-a, etapa a 18-a

Vineri, 16 martie
15:00 ACSO Filiaşi – CNS Cetate Deva 1-1
15:00 AFC Hermannstadt 2 – CS Şoimii Lipova 1-1
15:00 Centrul Naţional de Pregătire Timişoara – CSM Școlar Reșita 1-1

Sâmbătă, 17 martie
15:00 CS Internaţional Băleşti – ACS Şirineasa 0-1
15:00 CS Naţional Sebiş – CS Millenium Giarmata 2-2
15:00 CS Gloria Lunca Teuz Cermei – Club Sportiv U Craiova SA 2 2-4
15:00 CSM Lugoj – ACS Ghiroda 3-0

CS Nuova Mama Mia Becicherecu Mic stă.


Seria a V-a, etapa a 18-a

Vineri, 16 martie
15:00 ACS Performanţa Ighiu – AFC Unirea Tăşnad 2-0
15:00 FC CFR 1907 Cluj SA 2 – CS Sănătatea Servicii Publice Cluj-Napoca 2-2
15:00 AFC Metalurgistul Cugir 1939 – AFC Unirea 1924 Alba Iulia 0-0

Sâmbătă, 17 martie
15:00 ACS Industria Galda – ACS FC Avrig 1-0
15:00 CSM Avântul Reghin – CS Iernut 1-1
15:00 ACS Fotbal Comuna Recea – CS Gaz Metan Mediaş 2 2-1

FC Unirea Dej – ACS Viitorul Ghimbav 3-0 la masa verde, Ghimbav s-a retras din campionat

AS FC Universitatea Cluj stă.

Etichetat cu: , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 3

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1AFC Hermannstadt000
2Astra Giurgiu000
3CFR Cluj000
4Concordia Chiajna000
5Dinamo Bucuresti000
6Dunarea Calarasi000
7FC Botosani000
8FC Viitorul000
9FC Voluntari000
10FCSB000
11Gaz Metan Medias000
12Poli Iasi000
13Sepsi Sfantu Gheorghe000
14U Craiova 1948000