EXCLUSIV / Așa ceva mai rar! Chindia nu contestă penalty-ul acordat adversarilor în prelungiri: „Speculațiile nu vor dispărea niciodată”

Marcel Ghergu, președintele formației Chindia Târgoviște, a vorbit în exclusivitate la Sport Total FM, despre meciul cu Foresta Suceava, încheiat la egalitate, scor 1-1, după un penalty primit de adversari în prelungiri.

Chindia rămâne pe locul 3 în clasamentul Ligii a II-a, iar oficialul nu contestă lovitura de pedeapsă primită pe finalul partidei din etapa cu numărul 24.

„Este frustrant când ești egalat în ultimele minute, dar trebuie să fim realiști și să spunem lucrurilor pe lume. Ceea ce se întâmplă pe teren… așa s-a întâmplat. Trebuie să acordăm credit arbitrilor.

Dacă sunt greșeli de arbitraj, părerea mea este că nu sunt premeditate. Arbitrajul este pe un drum bun. Toți suntem angrenați într-o luptă, toți avem un obiectiv, dar speculațiile nu vor dispărea niciodată”, a declarat Marcel Ghergu, în cadrul emisiunii „Trafic Sport”.