REZULTATE / Prima etapă din play-off-ul și play-out-ul Ligii I. CFR, FCSB și Craiova se desprind de urmăritoare. Dinamo trece de Gaz Metan

Prima etapa a play-off-ului si play-out-ului Ligii I debuteaza vineri. „Capul de afis” al acestei runde va fi disputa de pe Arena Nationala, dintre FCSB si campioana Viitorul. Interesante dueluri vom avea si la Cluj sau Botosani.

Iata programul complet:

Play-off

Vineri, 9 martie

FINAL /  CFR Cluj – CSMS Iasi 2-1 (Tucudean ’10, Omrani ’90+3 / Cristea ’85)

Echipele de start:

CFR Cluj: Arlauskis – Cr. Manea, Vinicius, A. Mureșan, Camora – Hoban, Djokovici – Culio, C. Deac, A. Păun – Țucudean
Rezerve: Vâtcă, Luchin, Peteleu, Mailat, Costache, Al. Ioniță II, Omrani
Antrenor: 
Dan Petrescu

Poli Iași: Rusu – Bosoi, Frăsinescu, Jagodinskis, Bădic – Cioinac, Mihăescu – Chelaru, Platini, Al. Zaharia – An. Cristea
Rezerve: Kelava, Gavrilă, P. mendes, Kizito, S. Cisse, Panțîru, Jo Santos
Antrenor: 
Flavius Stoican


Sambata, 10 martie

FINAL / U Craiova – Astra Giurgiu 1-0 (Mitrita ’81)

Echipele de start:

CRAIOVA: Mitrovici – R. Popa, Kelici, T. Ferreira – Martici, Andre Santos, Zlatinski, Briceag – Barbut, Gustavo, Mitrita
Rezerve: Calancea, Popov, Screciu, Dimitrov, Mateiu, Burlacu, Baluta
Antrenor: Devis Mangia

ASTRA: Iliev – Belu, Bejan, Erico da Silva, Al. Stan – Takayuki, Mrzljak – Bus, V, Gheorghe, Fl. Matei – Vera
Rezerve: Rezerve: Lazar, Culda, Radunovici, Dandea, Abang, Biceanu, Moise
Antrenor: Edi Iordanescu


Duminica, 11 martie

FINAL / FCSB – Viitorul 2-1 (Budescu ’31, Momcilovic ’39 / Mladen ’75)

Echipele de start:

FCSB: Bălgrădean – R. Benzar, Planici, Momcilovici, Morais – Pintilii, Nedelcu – Man, Budescu, Fl. Tănase – Gnohere
Rezerve: A. Vlad, Bălașa, Alibec, Filip, Fl. Coman, Ov.Popescu, Teixeira
Antrenor: Nicolae Dică

Viitorul: V. Cojocaru – Mladen, Țâru, Hodorogea, Cr. Ganea – Cicâldău, T. Băluță, A. Ciobanu – Dumitrescu, I. Hagi, Chițu
Rezerve: Tordai, V. Ghiță, Mățan, Drăguș, Mailson Lima, Căpușă, Gavra
Antrenor: Gheorghe Hagi

CLASAMENT


Play-out

Vineri, 9 martie

FINAL / FC Botosani – Juventus 0-0

Echipele de start:

FC Botoșani: Cobrea – Ungurușan, Miron, Plămadă, Mușat – Tincu, Cucu – M. Roman, Moruțan, Chitoșcă – M. Axente
Rezerve: E. Pap, Acsinte, Burcă, Golofca, Golubovici, Oaidă, J. Rodriguez
Antrenor: Costel Enache

Juventus București: Drăghia – Kardes, Leca, Wallace, Popescu – V. Gheorghe, Acolatse, Băjenaru – Drăghici, Constantinescu, Ciobanu
Rezerve: Gavrilaș, Ciolacu, Elek, Ene, Nicoară, C. Petre, F. Ștefan
Antrenor: Marius Baciu



Sambata, 10 martie

FINAL / Chiajna – Sepsi OSK Duminica 1-1 (Marc ’45+3, Ghinga ’90)

Echipele de start:

Chiajna: Caparco – Patache, Albu, Marc, Bărboianu – Bucşa, Deaconu – Grădinaru, Cristescu, Bumba – Batin
Rezerve: Vitkauskas, Manasse, Babici, Cioablă, Nivaldo, Bud, Pena
Antrenor: Ion Moldovan

Sepsi: Rîmniceanu – Dalmau, Viera, Obisevac, Sato – Ghinga, Gorrin – Filipe de Oliveira, Fulop, P. Petre – Tandia
Rezerve: Niczuly, C. Dima, Yassin Hamed, Simonovski, Petrovikj, Hadnagy
Antrenor: Eugen Neagoe


Duminica, 11 martie

FINAL / FC Voluntari – ACS Poli Timisoara 1-0 (Cernat ’90+4)

Echipele de start:

FC Voluntari: Mincă – Pleașcă, Balaur, Cazan, Bucurică – Lazăr, L. Marinescu, Căpățână, D. Benzar – Ivanovici, A. Voicu
Rezerve: 
Balauru, Leasă, Achim, Sânmărtean, Cernat, G. Deac, A. Bălan
Antrenor: 
Claudiu Niculescu

ACS Poli: Straton – Străuț, Artean, Melinte, Oliva – Haruț, Vașvari, A. Mutneanu, A. Enecu – M. Roman II, Ciucur
Rezerve: 
Curileac, Carabela, Bîrnoi, Drăghici, Șeroni, A. Popovici, M. Croitoru
Antrenor: 
Leo Grozavu


Luni, 12 martie

FINAL / Dinamo – Gaz Metan 3-0 (Pesic 35, Popescu 74, Moldoveanu 90+3)

Echipele de start:

Dinamo: Penedo – Romera, M. Popescu, Katsikas, Vl. Olteanu – Mahlangu – Torje, Nistor, Pesici, Salomao – D. Popa
Rezerve: Muțiu, Nica, Monrtoy, Hanca, Dudea, Moldoveanu, Corbu
Antrenor: Florin Brat

Gaz Metan: Pleșca – Popovici, Fytanidis, Sîrghi, Bușu – I. Neagu, Rosado, I. Cristea – Olaru, Caiado, Rondon
Rezerve: Greab, Chamed, Diogo Gomes, P. Pîrvulescu, R. Romeo, Tîrcoveanu, Lopes Fernandes
Antrenor: Cristian Pustai

CLASAMENT

Etichetat cu: , , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 1

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj542623
2FCSB492620
3U Craiova 1948452619
4Astra Giurgiu422613
5FC Viitorul3826-1
6Sepsi Sfantu Gheorghe37267
7FC Botosani3626-2
8Poli Iasi3426-10
9AFC Hermannstadt3226-3
10Dinamo Bucuresti3226-8
11Gaz Metan Medias3126-7
12Dunarea Calarasi2426-9
13FC Voluntari2126-16
14Concordia Chiajna1826-26