CSM Bucuresti, infrangere DRAMATICA in Rusia! Adversar greu in „sferturile” Ligii Campionilor

CSM Bucuresti a pierdut meciul decisiv, pentru ocuparea locului doi in grupa Ligii Campionilor, in Rusia, cu Rostov Don, scor 24-25. „Tigroaicele” termina grupa pe locul trei.

CSM Bucuresti si Rostov Don erau la egalitate de puncte inaintea acestui meci, iar bucurestencele au inceput mai bine meciul, iar la pauza aveau 12-9.

Dupa pauza, rusoaicele au jucat mai bine si au marcat de 16 ori si au castigat meciul.

Cel mai probabil, CSM Bucuresti va juca in sferturile Ligii cu Metz, impotriva echipei clasate pe locul 2 in Grupa Principala 2, Ferancvaros (Ungaria) sau Metz (Franta).

Rostov ar putea incheia chiar pe primul loc, daca Gyor se incurca de Krim. Putin probabil insa.

Golurile lui CSM Bucuresti au fost marcate de: Cristina Neagu (6), Majda Mehmedovic (5), Amanda Kurtovic (4), Isabelle Gullden (3), Oana Manea (3), Malm Marit Frafjord (1), Gnonsiane Niombla (1) si Nathalie Hangman (1).

Meciurile din sferturi se vor disputa intre 6-8 aprilie (turul) si 13-15 aprilie (returul).

Adversara echipei noastre o vom afla maine, dupa disputarea ultimelor meciuri din Grupa Principala 2.