REZULTATE / Liga a III-a, prima etapa din 2018! Petrolul se mentine pe primul loc, Otelul a pierdut puncte importante in deplasare, iar alte doua echipe si-au invins adversarele cu 11-0

Liga a III-a se reia in acest sfarsit de saptamana, dupa ce prima etapa din acest an a fost amanata din cauza conditiilor meteo.

Seriile I, a IV-a si a V-a vor debuta in acest an cu etapa cu numarul 17, in timp ce Seriile a II-a si a III-a vor evolua in etapa cu numarul 15.

Programul complet

Seria I, etapa a 17-a

Vineri, 9 martie
15:00 CSM Roman – AFC Metalosport Galati 11-0
15:00 CSM Pascani – CS Sporting Liesti 0-1
15:00 AFC Odorheiu Secuiesc – ACS Suporter Club Otelul Galati 0-0

Sambata, 10 martie
15:00 ACS KSE Targu Secuiesc – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 3-5
15:00 CSM Bucovina Radauti – CS Aerostar Bacau 0-1
15:00 CSM Focsani 2007 – AFC Harman 0-1

ASMS ACS Sanatatea Darabani sta.

Nu se disputa:
CS Avantul Valea Marului – ACS Olimpic Cetate Rasnov 0-3 la masa verde, gazdele s-au retras

Seria a II-a, etapa a 15-a

Vineri, 9 martie
15:00 ACS FC Delta Dobrogea Tulcea – ACSM Oltenita 1-1
15:00 CSM Ramnicu Sarat – AFC Unirea 04 Slobozia 0-3

Sambata, 10 martie
15:00 ACS Inainte Modelu – CSA Axiopolis Sport Cernavoda 1-2
15:00 AFC Metalul Buzau – SC Fotbal Club FCSB SA 2 1-2
15:00 AFC Progresul 1944 Spartac – ACS Sportul Chiscani 2-0
15:00 ASSCS Farul Constanta – SC FC Voluntari SA 2 3-0
15:00 ACS Victoria Traian – AS FC Agricola Borcea 1-3

Seria a III-a, etapa a 15-a

Vineri, 9 martie
13:00 AFCM Alexandria – ACS Viitorul Domnesti 7-0
15:00 CS Atletic Bradu – AFC Astra 2 0-1
15:00 CS Concordia Chiajna 2 – AS FC Aninoasa 3-2
15:00 CSM Flacara Moreni – CS Tunari 1-0

CS Mioveni sta.

Sambata, 10 martie
15:00 ACSF Vointa Turnu Magurele – SC Popesti-Leordeni 0-1

Duminica, 11 martie
14:00 ACS Petrolul 52 – CS Sporting Rosiori 2008 1-0

Seria IV-a, etapa a 17-a

Vineri, 9 martie
15:00 CS Soimii Lipova – CS Gloria Lunca Teuz Cermei 1-1
15:00 CS Millenium Giarmata – AFC Hermannstadt 2 3-3
15:00 CNS Cetate Deva – CS International Balesti 0-0

Sambata, 10 martie
15:00 CSM Scolar Resita – CS Nuova Mama Mia Becicherecu Mic 11-0
15:00 ACS Ghiroda – Centrul National de Pregatire Timisoara 0-2
15:00 Club Sportiv U Craiova SA 2 – CSM Lugoj 3-4
15:00 ACS Sirineasa – CS National Sebis 1-1

ACSO Filiasi sta.

Seria a V-a, etapa a 17-a

Vineri, 9 martie
15:00 CS Gaz Metan Medias 2 – ACS Performanta Ighiu 0-4
15:00 AFC Unirea 1924 Alba Iulia – ACS Fotbal Comuna Recea 0-1
15:00 CS Sanatatea Servicii Publice Cluj-Napoca – ACS Industria Galda 1-1

Sambata, 10 martie
15:00 CS Iernut – AFC Metalurgistul Cugir 1939 1-1
15:00 ACS FC Avrig – CSM Avantul Reghin 2-1
15:30 AS FC Universitatea Cluj – FC Unirea Dej 2-0

AFC Unirea Tasnad sta.

Nu se disputa:
ACS Viitorul Ghimbav – FC CFR 1907 Cluj SA 2 0-3 la masa verde, gazdele s-au retras

Etichetat cu: , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 3

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1AFC Hermannstadt000
2Astra Giurgiu000
3CFR Cluj000
4Concordia Chiajna000
5Dinamo Bucuresti000
6Dunarea Calarasi000
7FC Botosani000
8FC Viitorul000
9FC Voluntari000
10FCSB000
11Gaz Metan Medias000
12Poli Iasi000
13Sepsi Sfantu Gheorghe000
14U Craiova 1948000