Ciprian Tatarusanu, revoltat dupa remiza cu Marseille: „E scandalos, lipsa de respect!”

FC Nantes, echipa portarului roman Ciprian Tatarusanu, a fost egalata de catre Marseille, in ultimele minute ale meciului din cadrul etapei cu numarul 28 in Ligue 1, scor final 1-1.

Tatarusanu a fost foarte dezamagit la finalul acestei intalniri, dar nu din cauza rezultatului, ci din cauza atitudinii francezilor cu privire la evenimentul tragic intamplat in Italia, moartea capitanului Fiorentinei, Davide Astori (DETALII AICI).

Italianul i-a fost coleg lui „Tata” vreme de aproximativ doi ani, iar portarul considera ca este o lipsa de respect din partea francezilor din cauza faptului ca nu au tinut nici macar un moment de reculegere in urma acestei drame.

„E cea mai neagra zi din viata mea. Nu s-a tinut un minut de reculegere in memoria fostului meu coechipier Astori. E scandalos, lipsa de respect! Dupa asemenea drame, fotbalul trece in plan secund. Meciuri au fost si vor continua sa fie”, a spus Ciprian Tatarusanu, potrivit Telekom Sport.

Etichetat cu: , , , , , , , , , ,