VIDEO | Gol superb reusit de Dorin Rotariu pentru Mouscron!

Mouscron, fosta echipa a lui Mircea Rednic, a disputat sambata, pe teren propriu, meciul impotriva formatiei Lokeren, din cadrul etapei cu numarul 29 a primei ligi belgiene.

Oaspetii au deschis scorul inca din minutul 2, printr-un penalty transformat fara probleme de catre Maric, stabilind astfel, si rezultatul primei reprize, 1-0 pentru Lokeren.

In partea secunda a jocului, Dorin Rotariu, integralist in aceasta intalnire, a reusit un gol superb in minutul 56 si a restabilit egalitatea pe tabela. Din pacate, reusita sa nu a mai stralucit la fel de mult si la finalul partidei, pentru ca Filipovic a readus-o pe Lokeren in avantaj in minutul 71 si a inchis jocul la scorul de 2-1.

In urma acestui rezultat, Mouscron coboara pe locul 14 in clasament, fiind devansata de Lokeren, echipa ce are acum, cu un punct mai mult.