Meci dramatic pentru Razvan Lucescu in Grecia! PAOK intrerupe seria de 16 victorii

PAOK Salonic a disputat duminica, in deplasare, meciul impotriva formatiei Asteras, contand pentru etapa cu numarul 24 a primei ligi din Grecia.

Trupa lui Razvan Lucescu a pierdut dramatic aceasta intalnire si a intrerupt seria celor 16 victorii.

Gazdele au deschis scorul in minutul 18, prin reusita lui Kyriakopoulos, iar PAOK a restabilit egalitatea in minutul 37, prin golul lui Campos, care a inchis prima repriza la scorul de 1-1.

In partea secunda a jocului, Tonso a readus-o pe Asteras in avantaj pe tabela, in minutul 53, iar echipa antrenata de Lucescu Jr. nu a reusit sa egaleze pana in prelungirile partidei. In minutul 90+7, Prijovic a transformat un penalty, ducand scorul la 2-2, dar gazdele si-au adjudecat cele trei puncte dupa doar un minut.

Astfel, PAOK a pierdut meciul in minutul 90+8 si ar putea cobori pe locul secund in clasament, daca AEK obtine cel putin un egal in meciul cu Panionos din cadrul etapei curente.