VIDEO | Tottenham a facut spectacol in Cupa Angliei si s-a calificat in sferturi, dupa un meci cu sapte goluri

Tottenham a disputat miercuri, pe teren propriu, returul dublei manse din optimile de finala ale Cupei Angliei, impotriva formatiei Rochdale.

Dupa scorul de 2-2 in tur, Tottenham a facut spectacol intr-un meci in care s-au marcat sapte goluri.

Son Heung-Min a deschis scorul pentru gazde in minutul 23, iar Humphrys a restabilit egalitatea in minutul 31, inchizand astfel, prima repriza la scorul de 1-1.

In partea secunda a jocului, Tottenham a fost de neoprit. Llorente a reusit hattrick-ul in minutele 47, 53, respectiv 59, iar Son Heung-Min a punctat si el pentru a doua oara in minutul 65 si a inchis meciul la scorul de 6-1 pentru gazde.

Astfel, Tottenham s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Angliei, runda in care o va intalni pe Swansea, pe 17 martie, de la ora 14:15.