VIDEO | PSG a trecut fara probleme de Marseille si s-a calificat in semifinalele Cupei Frantei

Paris Saint-Germain a disputat miercuri seara, meciul din sferturile de finala ale Cupei Frantei, impotriva formatiei Marseille.

Trupa lui Unai Emery s-a impus fara probleme in fata colegei din Ligue 1, scor 3-0. Di Maria a marcat primul gol in prelungirile primei reprize din pasa lui Draxler si tot el a dus scorul la 2-0 in minutul 48.

Tot Draxler a pasat si pentru golul care a inchis jocul. Cavani a introdus mingea in poarta in minutul 81 si PSG s-a calificat in semifinalele Cupei Frantei.

In urmatoarea faza competitionala, s-au mai calificat Les Herbiers si Chambly, iar ultima semifinalista va fi decisa vineri seara, intre Lyon si Caen.