Eric a marcat de doua ori impotriva echipei lui Sneijder si a intors rezultatul! VIDEO

Eric de Oliveira a fost decisiv pentru Al Markhiya in meciul cu Al-Gharafa, din etapa a 18- din campionatul din Qatar.

Mijlocasul brazilian de 32 de ani a fost eroul echipei sale si a marcat de doua ori si a intors scorul, de la 2-1 pentru Al-Gharafa. Acestea sunt primele goluri ale lui Eric in Qatar, in 4 meciuri.

In minutul 61, Eric a preluat mingea in coltul careului, a driblat un adversar si a marcat cu un sut la coltul lung.

Eric si-a continuat show-ul, iar in minutul 64 a marcat unul dintre cele mai spectaculoase goluri ale anului. Brazilianul a inscris dintr-o lovitura libera de la 35 de metri, profitand si de gafa portarului. Golul a semanat cu cel marcat de Ronaldinho la Campionatul Mondial din 2002, in poarta Braziliei.

Al-Gharafa a condus cu 2-0, prin golurile marcate de Wesley Sneijder, in minutele 16 si 23, iar pentru Al Markhiya a redus din diferenta Ilyas, in minutul 26.

Dupa 18 etape, Al Markhiya este pe locul 12, ultimul, cu 12 puncte. Victoria cu Al-Gharafa, locul 6, este a doua din acest sezon.