FOTO | Meci nebun pentru Kayserispor in campionat! Reactiile lui Marius Sumudica

Kayserispor a disputat sambata, pe teren propriu, meciul din etapa cu numarul 23 a primei ligi din Turcia, impotriva formatiei Kasimpasa.

Oaspetii au deschis scorul inca din minutul 2 al partidei, dar Turuc a restabilit egalitatea in minutul 20, stabilind si rezultatul primei reprize, 1-1.

In partea secunda a jocului, Marius Sumudica a fost innebunit de elevii sai, dar acestia au reusit sa preia conducerea in minutul 74, dupa golul lui Badji. Dupa doar patru minute, Bulut a transformat fara probleme o lovitura de la 11 metri si a dus scorul la 3-1 pentru Kayseri. In prelungirile partidei, arbitrul a acordat penalty si pentru oaspeti, iar Trezeguet a inchis jocul la 3-2.

Astfel, Kayserispor a obtinut victoria si se mentine pe locul 5 in prima liga turca, avand 38 de puncte in cele 23 de etape disputate.