EXCLUSIV / Florin Motroc crede in sansele dinamovistilor: „Chiar si cu echipa intreaga a Astrei pot bate”

Florin Motroc, antrenorul formatiei Al Ramtha, a vorbit in exclusivitate la Sport Total FM, despre infrangerea suferita in ultimele minute al etapei cu numarul 16 a primei ligi din Iordania, scor 1-0, in deplasare la Al Wehdat.

„Din pacate, a fost un meci pe care l-am controlat intr-o mare masura, cunosteam foarte bine adversarul, stiam ce calitate are in componenta lotului, stiam ca sufera in jocul pe echipa si am cautat sa speculez problema asta. Din pacate nu am reusit sa inscriu in prima repriza, iar in a doua repriza, jucatorii mei au intrat mai timorati, nu am inteles de ce. Am primit un gol de desene animat in minutul 88, intr-o faza care nu anunta nimic. Sansele noastre s-au diminuat, dar asta e, noi ne vom juca sansa pana la capat. Important e sa ramanem pe locul 2, pentru ca pana sa ma intorc eu echipa s-a clasat numai pe locurile 5-6. Avem mult de lucru, mai sunt etape de jucat si noi trebuie sa ne revenim dupa infrangerea de ieri”, a declarat Florin Motroc in cadrul emisiunii „Liga de weekend”.

In ceea ce priveste lupta pentru locurile de play-off, Florin Motroc are incredere ca Dinamo va termina sezonul regulat in prima jumatate a clasamentului: „Dinamo a avut victoria in mana in meciul cu FCSB, si chiar si calificarea. Nu trebuie sa te bucuri prea mult inainte de fluierul de final, dar eu cred ca au sanse mari sa se califice in play-off. Si la Iasi e un meci interesant cu Viitorul. Sunt trei echipe care lupta pentru doua locuri si toate meciurile vor fi interesante. La noi orice e posibil, sunt si eu tare curios sa vad meciurile. Chiar si cu echipa intreaga a Astrei, eu zic ca Dinamo poate sa bata”.