AUDIO – EXCLUSIV / Iftime, dezamagit de ratarea calificarii in play-off-ul Ligii 1: „Nu-l mai recunosc pe Morutan. La 18 ani, are masina scumpa, gagica frumoasa si crede ca este buricul pamantului!”

Viitorul a invins-o pe FC Botosani, scor 2-1, in ultimul meci din penultima etapa a sezonului regular din Liga 1, cu un gol marcat in minutul 94. Moldovenii au deschis scorul dupa doar 10 minute, cand Mihai Roman a transformat o lovitura de la 11 metri, insa Ianis Hagi a ehalat cu un sut din afara careului de 16 metri (min.38).

Dupa acest rezultat, FC Botoșani a iesit din calculele pentru play-off! Astra e calificata sigur, in timp ce Viitorul, Dinamo si CSM Poli Iasi se vor duela pentru ultimele doua locuri.

Dezamagirea este imensa, dar mi-am dat seama ca suntem ici si nu avem ce cauta in play-off. E clar ca nu stim sa jucam in momente de presiune …

Primul instinct este sa ma las, dar sunt ambitios si ma gandesc sa continui.

Cea mai mare deziluzie este Morutan. Am vazut aseara un TGV vs un tractor stricat, ma refer la Ianis vs Olimpiu. Oriunde ar juca, nu are dreptul sa se comporte asa, la cat s-a vorbit despre ele. Are 18 ani, are masina frumoasa si o gagica pe masura si crede ca este buricul pamantului. In conditiile astea, cam uiti ca esti fotbalist …

Dar sa ne intelegem, transferurile le-am facut dupa nasul antrenorului Enache. Si el are o mare vina pentru aceste rezultate. E clar ca n-a avut fler, e clar ca a folosit niste jucatori care se vedea din tribuna ca nu dau randament.”, a declarat Valeriu Iftime, in cadrum emisiunii „Executii in direct”