VIDEO | Vatajelu, Stanciu si Nita, titulari la Sparta Praga in victoria cu Liberec! Gol inscris de Stanciu la debutul oficial

Sparta Praga a disputat duminica, pe teren propriu, meciul impotriva formatiei Liberec, contand pentru etapa cu numarul 17 a primei ligi din Cehia.

Vatajelu, Stanciu si Nita, cei trei romani de la Sparta, au fost titulari in cadrul acestei intalniri, iar Stanciu a reusit sa deschida scorul inca din minutul 5 al primei sale partide oficiale in Cehia.

In partea secunda a jocului, Vatajelu si Stanciu au fost inlocuiti in minutele 78, respecitv 87, iar in prelungirile acestei partide, Kanga a marcat din penalty si a inchis jocul la scorul de 2-0 pentru Sparta Praga.

Astfel, echipa celor trei romani a obtinut numarul maxim de puncte si a urcat pe locul 4 in clasamentul primei ligi cehe, lasand-o la un punct in urma pe Liberec, pe locul 5.