Alin Tosca, integralist in victoria lui Benevento din etapa a 25-a

Benevento, echipa la care activeaza romanul Alin Tosca, a disputat duminica, pe teren propriu, meciul impotriva celor de la Crotone.

Scorul a fost deschis in minutul 11, de catre oaspeti, prin reusita lui Crociata, dar Sandro a egalat in minutul 37 si a stabilit scorul primei reprize, 1-1.

In partea secunda a jocului, Viola a dus-o pe Benevento in avantaj pe tabela in minutul 65, dar oaspetii au egalat prin reusita lui Benali din minutul 73.

Pe finalul partidei, Diabate si-a trecut numele pe lista marcatorilor si a inchis jocul la scorul de 3-2 pentru Benevento, aducand astfel, cele trei puncte in contul echipei de pe ultimul loc in Serie A.

De cealalta parte, Crotone ocupa locul 17, ultima pozitie salvatoare de la caderea in esalonul secund.

Transferat de la Betis Sevilla din La Liga, Alin Tosca a fost integralist in cadrul acestei intalniri.