Qatar Total Open | Halep a trecut de Sevastova si va juca in „sferturi”. Cirstea, Buzarnescu si Niculescu, „executate” de Muguruza si Gorges si Wozniacki

UPDATE / Monica Niculescu a fost eliminata joi in optimile de finala ale turneului de la Doha.

Sportiva noastra, aflata pe locul 92 in ierarhia WTA, a fost invinsa de principala favorita, Caroline Wozniacki, cu 7-5, 6-1

UPDATE, 19:10 – SET pentru Wozniacki, scor 7-5, dupA 58 de minute!

UPDATE / A inceput si partida Monicai Niculescu! Ea o infrunta chiar pe lidera mondiala, daneza Caroline Wozniacki

UPDATE / Mihaela Buzarnescu a parasit turneul de simplu de la Doha, dupa ce a fost eliminata joi in faza optimilor de finala.

Sportiva noastra, care in runda precedenta a trecut categoric de Jelena Ostapenko, a fost invinsa usor de favorita numarul 9, nemtoaica Julia Gorges, cu 6-2, 6-2

UPDATE / Simona Halep s-a calificat, joi, in sferturile de finala ale turneului de la Doha.

A doua favorita a turneului din Qatar a invins-o in optimile de finala pe favorita numarul 13, letona Anastasija Sevasova.

Simona s-a impus in doua seturi, cu 6-4, 6-3, la capatul unui joc ce a durat doar o ora si 5 minute.

UPDATE / A inceput si partida Mihaelei Buzrnescu.

UPDATE, 16:56 – Break la 0 si primul set este adjudecat de Simona Halep, cu 6-4!

UPDATE, ora 16:23 – A inceput meciul Simonei Halep.

UPDATE / Sorana Cirstea a fost eliminata in optimile de finala ale turneului de la Doha.

Sportiva noastra a fost invinsa de iberica Garbine Muguruza, scor 6-0, 6-4, dupa o partida in care sportiva noastra si-a revenit doar pe final de meci.

UPDATE, 13:32 – Muguruza incheie primul set cu un game alb si castiga primul set cu 6-0, dupa numai 22 de minute!

UPDATE, 13:08 – A inceput meciul Soranei!

Romania are 4 jucatoare in primele 40 din clasamentul live WTA, dupa primele runde de la Doha. Halep e pe locul 2, la 45 de puncte de Wozniacki si o poate intrece cu putin ajutor din partea colegelor ei.

Monica Niculescu va juca impotriva liderului mondial si a detinatoarei trofeului de la Australian Open, Caroline Wozniacki. Daca Niculescu o eliminat pe Wozniacki si Halep o bate pe Sevastova, Simona redevine lider mondial.