JO 2018 | Rezultatele inregistrate joi de sportivii romani la biatlon, schi fond si skeleton

Din pacate, Eva Tofalvi nu s-a descurcat pe masura asteptarilor nici in proba de 15 km individual din cadrul concursului de biatlon al Jocurilor Olimpice de iarna de la PyeongChang.

Romanca s-a clasat pe locul 84 (din 87 de sportive), la peste 11 minute in spatele invingatoarei. Pentru Tofalvi, care participa la a sasea sa editie de JO de iarna, a fost ultima cursa la PyeongChang.

La 7,5 km, Tofalvi incheiase cursa pe locul 81 (din 87 de concurente).

Suedeza Hanna Oeberg a cucerit medalia de aur.

Scandinava a devansat-o cu 24,7 secunde pe Anastasiya Kuzmina din Slovacia, in timp ce pe pozitia a treia s-a clasat

La schi fond, Timea Lorincz a incheiat proba de 10 km liber pe locul 53, la 3min.40sec.4/10 de invingatoare. La cursa au participat 93 de sportive.

Norvegianca Ragnhild Haga a cucerit medalia de aur.

La skeleton, Dorin Velicu ocupa locul 22 dupa primele doua manse ale concursului masculin

Velicu, care a avut timpul de 1 min 43 sec 421/00, a ocupat locul 25 dupa prima mansa, fiind cronometrat in 51 sec 91/100, in timp ce in a doua (22) a fost inregistrat cu 51 sec 51/100.

Cel mai bun timp dupa primele doua manse a fost obtinut de sud-coreeanul Yun Sungbin, 1 min 40 sec 35/100. La cursa au luat startul 30 de sportivi.

Ultimele doua manse sunt programate vineri dimineata.

Etichetat cu: , , , , , , , ,