Real Madrid a trecut de Sociedad intr-o partida cu 7 goluri, in La Liga. Hat-trick, Cristiano Ronaldo! VIDEO

Real Madrid s-a impus, sambata, pe „Santiago Bernabeu”, in fata celor de la Real Sociedad, scor 5-2, intr-o confruntare din runda a 23-a a Primerei Division.

Real Madrid a castigat detasat, scor 5-2, partida jucata, sambata, pe teren propriu, contra formatiei Real Sociedad, in etapa a 23-a a campionatului Spaniei.

Gazdele au rezolvat soarta celor 3 puncte in prima repriza, dupa reusitele lui Lucas Vazquez (1), Cristiano Ronaldo (27 si 37) si Toni Kroos (34).

in repriza a doua, Ronaldo si-a trecut in cont „tripla”, in minutul 80, iar oaspetii au marcat datorita lui Jon Bautista (74) si Asier Illarramendi (52).

Real se afla pe locul al 3-lea, cu 42 de puncte, la 16 distanta de lidera FC Barcelona.

Pentru echipa lui Zidane urmeaza meciul de foc cu PSG, din optimile Champions League. Confruntarea va avea loc miercuri (14 februarie), pe „Santiago Bernabeu”, de la ora 21:45.