Echipa lui Marius Sumudica, eliminata din Cupa Turciei

Kayserispor, echipa antrenata de Marius Sumudica, a disputat miercuri, returul dublei manse din sferturile de finala ale Cupei Turciei, impotriva celor de la Akhisar Belediye.

Dupa 1-0 pentru Akhisar in tur, Kayserispor a remizat pe teren propriu, scor 2-2 si a ratat calificarea in semifinalele competitiei.

Oaspetii au deschis scorul in minutul 25, prin reusita lui Aydogdu, dar Kayseri a restabilit egalitatea dupa 11 minute, prin golul marcat de Kravets.

In partea secunda a jocului, Ataseven a readus-o pe Akhisar in avantaj pe tabela in minutul 69, iar Gyan a dus scorul la 2-2 in prelungirile acestei intalniri, marcand din penalty si stabilind rezultatul acestei partide, 2-2 si 3-2 la general in favoarea celor de la Akhisar.