Academia Rapid, remiza intr-un meci amical cu FCM Bacau

Academia Rapid a disputat duminica, in Giulesti, o partida de verificare impotriva gruparii FCM Bacau, lider in Liga a IV-a judeteana.

Echipa bucuresteana a incheiat la egalitate acest amical, scor 2-2, dupa reusitele jucatorilor Adrian Nita (minutul 5) si Daniel Niculae (minutul 64). Pentru oaspeti au marcat Bogdan Lupu (minutul 20) si Ramon Gheorghe (45+1).

Academia Rapid: Ciuculescu – Boian, Al. Iacob, Sandu, Sandu – Dovleac, V. Maftei, Bordei, Goge – D. Niculae, Niţă Adrian

FCM Bacau: B. Miron – Dediu, Lozneanu, Panainte, Dobârceanu – Dobos, Gheorghe, Întuneric, Puşcaşu – Lupu, Boghian

In partea secunda a jocului, Constantin Schumacher s-a bazat pe urmatoarea formula: D. Petrişor – I. Voicu, D. Bratu, A. Iacob, Lădaru – Olariu, Duriţă, Şt. Pîrvu, Iova – Bărbălău, D. Niculae.