Lazio a fost invinsa de Milan, pe „San Siro”, in Seria A! VIDEO

Lazio Roma, adversara celor de la FCSB in 16-imile Europa League, a fost invinsa de AC Milan, scor 2-1, in derbiul etapei cu numarul XXII din Serie A. Formatia pregatita de Simone Inzaghi era neinvinsa de opt partide (in toate competitiile).

AC Milan s-a impus pe „San Siro” gratie golurilor reusite de Cutrone (15′) si Bonaventura (44′). Pentru Lazio a punctat Marusic, in minutul 20.

Stefan Radu a fost integralist la Lazio si a primit un cartonas galben in minutul 25.

AC Milan, aflata la a treia victorie consecutiva, a acumulat 34 de puncte si a egalat-o astfel pe Sampdoria, ocupanta locului 6 in clasament. Lazio ramane pe pozitia a treia, cu 46 de puncte, la 11 lungimi in spatele liderului Napoli.

Meciurile dintre FCSB si Lazio se vor disputa pe 15 februarie („Arena Nationala”) si 22 februarie („Stadio Olimpico”).

Au evoluat echipele:

AC Milan: Donnarumma – Calabria, Bonucci, Romagnoli, Antonelli (Abate 71′) – Kessie, Biglia, Bonaventura – Suso (Borini 81′), Cutrone (Silva 71′), Calhanoglu. Antrenor: Gennaro Gattuso.

Lazio: Strakosha – Bastos, De Vrij (Luiz Felipe 74′), Radu – Marusic (Nani 83′), Parolo, Lucas Leiva (Anderson 52′), Milinkovic-Savic, Lulic – Luis Alberto – Caicedo. Antrenor: Simone Inzaghi.