Dinamo a invins-o pe Austria Viena in cel de-al doilea amical din Cipru!

UPDATE min. 90+3 / „Cainii” castiga cel de-al doilea amical al iernii, cu scorul de 3-2.

UPDATE min. 61 / Dinamo majoreaza diferenta prin reusita lui Adam Nemec.

UPDATE min. 53 / Nemec restabileste egalitatea! Dinamo – Austria Viena 2-2.

UPDATE min. 49 / Austria Viena preia conducerea dupa doar doua minute. Alhassan duce scorul la 2-1.

UPDATE min. 47 / Abdul Kadiri inscrie pentru Austria Viena si restabileste egalitatea.

UPDATE min. 45+2 / Se incheie prima repriza. „Cainii” raman cu avantajul unui gol.

UPDATE min. 29 /  GOOOOOOOL DINAMOOO! Nedelcearu deschide pentru formatia lui Miriuta.

UPDATE / Echipa de start Dinamo: Branescu – Romera, Nedelcearu, M. Popescu, Nica – Mahlangu, Monroy – Hanca, Nascimento, Pesici – Nemec

Dinamo joaca in aceasta dupa-amiaza cel de-al doilea meci de pregatie al cantonamentului din Cipru. „Cainii” infrunta o echipa redutabila, deseori prezenta in Europa League, Austria Viena.

Austria Viena ocupa in acest moment locul 6 in prima liga austriaca si se afla in acelasi punct cu pregatirea. Atat campionatul nostru, cat si cel din Austria reincep saptamana viitoare.

Lotul austriecilor este evaluat la 27 de milioane de euro, noua fotbalisti avand o cota de piata individuala de cel putin un milion de euro. Antrenorul este unul celebru – Thorsten Fink – fost la Basel, Hamburg si APOEL Nicosia.

Dinamo a castigat prima partida amicala programata in Cipru, scor 5-0 (1-0) cu Aris Limassol, ocupanta locului 13 in prima liga a campionatului cipriot.

Golurile dinamovistilor in meciul amical disputat la „Pyrgos Football Stadium” au fost marcate de Mihai Popescu (45), Adam Nemec (76, 81), Dan Nistor (78) si Laurentiu Corbu (87).