FCSB – Olimpik Donetsk se joaca ACUM. Primul amical al iernii pentru trupa lui Nicolae Dica. Alibec, titular!

Asadar, FCSB a pierdut primul amical al iernii, 1-2 cu Olimpik Donetk, locul sase din campionatul Ucrainei. Vicecampioana a condus la pauza, prin golul lui Man, dar Olimpik a intors rezultatul in repriza a doua, in care Alibec a fost trimis mai repede la vestiare.

UPDATE – ROSU DIRECT pentru Alibec! Atacantul Stelei a sarit direct la gatul unui adversar, dupa un nou fault la centrul terenului! Alibec a fost trimis direct la cabine!

GOOOOOOOOOOL Olimpik! Ucrainenii au intors scorul, dupa ce l-au invins si pe Stancioiu, intrat in locul lui Vlad, cu un sut de la distanta.

UPDATE – Accidentare grava pentru Florinel Coman, care a inceput sa planga dupa o intrare dura a unui adversar. Atacantul a fost scos pe brate de medici si inlocuit cu Jorge.

GOOOOOOOOOL Olimpik! Ros-albastrii au pierdut mingea la o faza care nu anunta nimic, iar ucrainenii au reusit egalarea.

UPDATE – PAUZA

UPDATE – Alibec primeste cartonas galben in minutul 41 pentru proteste

GOOOOOL FCSB! Dennis Man deschide scorul

UPDATE – Furtuna si grindina pe stadion, dar nicio ocazie pe teren la ambele porti!

UPDATE – Selectionerul Cosmin Contra este prezent la meci impreuna cu selectionerul nationalei U21, Daniel Isaila.

UPDATE – A inceput meciul in Antalya.

FCSB va disputa astazi, incepand cu ora locala 15:00 (14:00 ora Romaniei), o partida amicala impotriva ucrainenilor de la Olimpik Donetsk, locul 6 din Ucraina.

Jocul se va disputa in incinta Gloria Sports Arena si nu va fi transmis in direct.