PAOK-ul lui Razvan Lucescu, de neoprit in Grecia: are opt victorii consecutive si a urcat, provizoriu, pe primul loc in Super League. VIDEO

PAOK Salonic a facut spectacol in deplasarea de la Kerkyra si s-a impus cu 3-0. In urma acestui succes, echipa pregatita de Razvan Lucescu a urcat, temporar, pe primul loc in campionatul Greciei.

in minutul 23, Leo Matos a deschis scorul pentru PAOK, apoi Djalma Campos a dublat avantajul echipei lui Razvan Lucescu. Pelkas a stabilit scorul final in minutul 78 (VIDEO AICI).

In urma acestui succes, PAOK a acumulat 37 de puncte si a revenit pe primul loc, la doua puncte avans de campioana Olympiacos si la trei de AEK Atena, insa cele doua echipe au un meci mai putin disputat.

Echipa lui Razvan Lucescu are o serie de zece meciuri fara infrangere in toate competitiile, dintre care noua victorii si un rezultat de egalitate.