Prima victorie din istorie a lui Villarreal pe Bernabeu! CR7 a lovit bara de doua ori

In urma acestei infrangeri, 0-1, Real Madrid a ajuns la trei meciuri consecutive fara victorie, dupa 2-2 cu Celta Vigo, etapa trecuta, si 2-2 cu Numancia, in Cupa. De altfel, dupa 18 etape, Real Madrid are 32 de puncte si se afla la cel mai slab sezon din ultimii 12 ani. Este a doua infrangere consecutriva acasa pentru rtupa lui Zidane, dupa 0-3 cu Barcelona, in urma cu doua etape.

In prima repriza, Cristiano Ronaldo a avut o ratare cum rar s-a vazut. Portughezul a trimis in portarul Asenjo din 5 metri si apoi a cerut penalty, insa arbitrul a lasat jocul sa continue. Anterior, portughezul lovise bara in doua randuri: din lovitura libera si din actiune.

„Submarinul galben” a dat lovitura in minutul 88, dupa un contraatac devastator. Pablo Fornals a trimis un lob superb peste Navas, dupa ce portarul lui Real blocase in prima faza sutul lui Enes Unal.

Cu un meci mai puțin, Real Madrid ramane pe locul 4 in La Liga, cu 32 de puncte, insa Villarreal s-a apropiat la o lungime de formația lui Zinedine Zidane. Lider e Barcelona care are 48 de puncte.

Real Madrid: Navas – Carvajal, Varane, Nacho, Marcelo – Casemiro – Modrici, Kroos – Isco – Ronaldo, Bale

Villarreal: Asenjo – Mario Gaspar, Bonera, Alvaro, Costa – Hernandez – Castillejo, Trigueros – Fornals – Raba, Bacca