Chiriches s-a facut de ras in „sferturile” Cupei Italiei, unde Napoli a fost eliminata, capitanul nationalei Romaniei gresind la toate golurile! VIDEO

Napoli a parasit Cupa Italiei in faza sferturilor, liderul din Serie A pierzand cu 2-1 partida disputata pe propriul teren cu Atalanta. La gazde, Vlad Chiriches a fost integralist.

Golurile au fost marcat de Timothy Castagne ’50 si Alejandro „Papu” Gomez ’81, respectiv Dries Mertens ’84.

Presa italiana l-a notat pe capitanul nationalei Romaniei cu nota 5, fiind de parere ca internationalul roman a avut o prestatie slaba, dupa ce a gresit la ambele goluri primite de partenopei.

A gresit incredibil la golul lui Gomez, care a inchis meciul. O eroare fatala pentru echipa sa, urmata de o alta ezitare cu care si-a ruinat partida„, noteaza Tuttomercatoweb.

In semifinale, Atalanta va intalni invingatoarea dintre Juventus si Torino, partida programata miercuri.

Rezumatul partidei Napoli vs Atalanta.

22 de ani au trecut de la ultima calificare reusita de Atalanta in semifinalele Cupei Italiei. In 1996, a jucat si finala, pierduta cu Fiorentina, 0-3 la general.