Marius Sumudica, esec in Turcia dupa 9 etape fara infrangere: „Avem cativa jucatori care-si primesc salariile fara sa faca nimic”

Kayserispor, echipa antrenata de catre Marius Sumudica, a disputat duminica, pe teren propriu, meciul impotriva formatiei Yeni Malatyaspor, contand pentru etapa cu numarul 17 din prima liga a Turciei.

Oaspetii s-au impus la limita cu scorul de 1-0, dupa golul reusit de Boutaib in minutul 45 al acestei intalniri, iar Kayseri a ratat ocazia de a urca, cel putin pentru moment, pe prima pozitie in Super Lig.

Tehnicianul roman s-a declarat multumit de prestatia elevilor sai, dar este de parere ca acestia au nevoie de o mica vacanta. Totusi, o parte din ei au fost criticati de catre Sumudica, acesta spunand ca „primesc salariile fara sa faca nimic”. De asemenea, nici arbitrajul nu a fost pe placul fostului antrenor al Astrei Giurgiu.

”Jucatorii au facut un meci bun. Am facut tot ce am putut. Am jucat bine in prima repriza, dar apoi am primit gol. In a doua parte am avut un adversar care s-a aparat. Cred ca, pentru mine, fotbalul are nevoie de un pic de vacanta de Craciun.

N-am spus pana acum ca suntem o echipa mica, mereu am spus ca suntem o echipa normala. Daca esti o echipa mare, arbitrii vor conduce meciul normal, ca intr-o zi obisnuita. Am preferat mereu arbitrii turci, dar mereu au luat decizii impotriva noastra […] Arbitrul n-a mai lasat meciul sa continue dupa ce adversarii au marcat, a fluierat direct finalul. Ma asteptam sa avem mai multi fani la meci, puteam sa fim lideri astazi. Mai avem nevoie de 2-3 transferuri, avem cativa jucatori care-si primesc salariile fara sa faca nimic. Nu este normal”, a declarat Marius Sumudica, potrivit Telekom Sport.

Trupa lui Marius Sumudica nu mai pierduse de noua etape in campionat, ultima infrangere fiind administrata chiar de un alt roman, Gabriel Torje, care a adus cele trei puncte echipei sale in meciul dintre Karabukspor si Kayserispor, incheiat cu scorul de 1-0.