Leicester a egalat-o pe Manchester United in ultimul minut, iar Mourinho a rabufnit: „Alte cluburi sunt privilegiate”

Manchester United a plecat doar cu un punct de pe terenul de la Leicester, dupa ce a fost egalata in ultimul minut al intalnirii din etapa cu numarul 19 din Premier League.

Gazdele au deschis scorul in minutul 27 prin reusita lui Vardy, dar Mata a restabilit egalitatea in minutul 40 si a inchis prima repriza la scorul de 1-1. In partea secunda a jocului, „Diavolii” au preluat conducerea in minutul 60, cand acelasi Mata a reusit dubla.

Leicester a ramas in inferioritate numerica, dupa ce Amartey a fost eliminat in minutul 73, dar cu toate acestea, trupa lui Puel a reusit sa inscrie in ultimul minut al acestei intalniri si sa pastreze un punct acasa.

Antrenorul Jose Mourinho a fost dezamagit la finalul acestei partide si a declarat ca alte echipe au parte de privilegii in Premier League, iar echipa sa este defavorizata.

„Am realizat un studiu simplu si obiectiv, care ne arata un decalaj mare intre anumite cluburi si alte cluburi. Este clar ca acestea sunt cu adevarat privilegiate si este clar ca altele din alt grup sunt pedepsite de programarea calendarului. Mai exista un grup, undeva la mijloc, dar nici macar acolo nu suntem. Stiu ca nu vom fi niciodata considerati in top, dar macar la mijoc am vrea sa fim si noi”, a declarat Jose Mourinho, potrivit Telekom Sport.

Manchester United ramane pe locul al doilea in clasament, avand 42 de puncte, cu 13 mai putine decat liderul Manchester City. De cealalta parte, Leicester ocupa locul 8, cu 27 de puncte.