Ultima etapa din faza grupelor Europa League. Plzen castiga in Israel si castiga grupa FCSB-ului! TOATE ECHIPELE CALIFICATE IN 16-IMI

UPDATE / In urma rezultatelor din aceasta ultima runda a fazei grupelor, echipele care vor juca in primavara europeana sunt:

Villarreal si Slavia Praga (Grupa A), Dinamo Kiev si Partizan (Grupa B), Braga si Ludogorets (Grupa C), AC Milan si AEK Atena (Grupa D), Atalanta si Lyon (Grupa E), Lokomotiv Moscova si FC Copenhaga (Grupa F), Viktoria Plzen si Steaua (Grupa G), Arsenal si Steaua Rosie Belgrad (Grupa H), FC Salzburg si Marseille (Grupa I), Athletic Bilbao si Ostersunds (Grupa J), Lazio si Nice (Grupa K), Zenit si Real Sociedad (Grupa L)

============================

Ultima etapa din faza grupelor UEFA Europa League se va consuma in aceasta seara. FCSB, Villarreal, Dinamo Kiev, Braga, AC Milan, Atalanta, Lyon, Plzen, Arsenal, Salzburg, Ostersunds, Lazio, Nice, Zenit, Real Sociedad sunt deja calificate in 16-imi inaintea acestui ultim tur.

PROGRAM

ora 20:00

Apollon – Everton 0-3
Atalanta – Lyon 1-0
Austria Viena – AEK 0-0
Bsaksehir – Braga 2-1
Dynamo Kiev – Partizan Belgrad 4-1
FC Copenhaga – Seriff Tiraspol 2-0
Hohhenheim – Ludogorets 1-1
Rijeka – AC Milan 2-0
Slavia Praga – FC Astana 0-1
Villarreal – Maccabi Tel Aviv 0-1
Young Boys – Skenderbeu 2-1
Zlin – Lokomotiv Moscova 0-2

ora 22:05

Arsenal – BATE 6-0
FCSB – Lugano 1-2
Guimaraes – Konyaspor 1-1
Hapoel Beer Sheva – Plzen 0-2
Hertha – Ostersunds 1-1
O.M Marseille – FC Salzburg 0-0
Real Sociedad – Zenit 1-2
Steaua Rosie Belgrad – Koln 1-0
Vardar – Rosenborg 1-1
Vitesse – Nice 1-0
Waregem – Lazio 3-2
Zorya – Bilbao 0-2

CLASAMENTELE

Etichetat cu: , , , , , ,
Postat în Europa League, FOTBAL EXTERN

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1AFC Hermannstadt000
2Astra Giurgiu000
3CFR Cluj000
4Concordia Chiajna000
5Dinamo Bucuresti000
6Dunarea Calarasi000
7FC Botosani000
8FC Viitorul000
9FC Voluntari000
10FCSB000
11Gaz Metan Medias000
12Poli Iasi000
13Sepsi Sfantu Gheorghe000
14U Craiova 1948000