Eugen Neagoe si-a amenintat jucatorii, dupa infrangerea cu Dinamo: „Trebuie sa-mi demonstreze toti ca au valoare sa ramana aici”

Sepsi Sfantu Gheorghe a fost invinsa la Brasov cu scorul de 3-0 in meciul cu Dinamo, iar tehnicianul Eugen Neagoe si-a amenintat jucatorii ca va aduce intariri in aceasta iarna.

Antrenorul covasnenilor a recunoscut ca atat poate echipa sa in momentul de fata, dar este de parere ca rezultatul inregistrat la pauza a fost totusi prea dur pentru aspectul jocului.

”Asta este valoarea noastra, atat putem in acest moment. Totusi, chiar si-asa, scorul de la pauza a fost mult prea mare. Dinamo a intrat cu 2-0 la vestiare, dupa ce noi am avut trei ocazii clare de gol.

Vom mai aduce jucatori in aceasta iarna. Le-am spus si fotbalistilor de acum din lot ca vor mai veni intariri. Nu m-am ferit sa le spun adevarul. Mai au doua jocuri si trebuie sa-mi demonstreze toti ca au valoare sa ramana aici. Daca nu, nu e problema, vom aduce 10-12-14 jucatori, cat va fi nevoie”, a spus Eugen Neagoe, potrivit Telekom Sport.