FINAL / Dinamo – CSM Poli Iasi 2-1! „Cainii” nu si-au pierdut de tot sperantele la play-off

UPDATE | „Cainii” s-au impus la limita, scor 2-1, in fata celor de la CSM Poli Iasi, dupa ce au condus cu 1-0 datorita reusitei lui Filip din minutul 8 si au fost egalati in minutul 41 de catre Platini. Meciul a fost decis in minutul 52, cand Anton a transformat o lovitura de la 11 metri. Astfel, „cainii” se afla, cel putin pentru moment, la un punct de play-off, pe locul 7.

Dinamo o va gazdui in Stefan cel Mare pe CSM Poli Iasi sambata, in cadrul etapei cu numarul 19 a Ligii I. Partida se va disputa de la ora 20:45 si va fi transmisa in format LIVE TEXT pe www.SPTFM.ro.

In tur, moldovenii s-au impus pe final cu scorul de 2-1 in fata „cainilor”, dupa reusitele jucatorilor Kizito, respectiv Jo. Dinamovistii au condus cu 1-0, dupa reusita lui Nemec din minutul 11.

In etapa precedenta, trupa lui Flavius Stoican a invins-o pe FCSB cu scorul de 1-0, iar „cainii” au pierdut in fata liderului CFR Cluj, cu scorul de 2-0.

Intalnirea dintre Dinamo si CSM Poli Iasi va fi arbitrata de catre Sebastian Coltescu, iar asistenti vor fi Adrian Ghinguleac si Mircea Grigoriu.

Dinamo: Penedo – Romera, Nedelcearu, Katsikas, St. Filip – Anton, Oliva – Hanca, Rivaldinho, Salomao – Nemec
Rezerve: Brănescu, Nica, Dudea, Șerban, Marici, Longher, Corbu
Antrenor: Vasile Miriuta

Poli Iași: Koselev – Tiago, Ov. Mihalache, Frăsinescu, Sin – Qaka, Cioinac – Platini, Jo Santos, Panțâru – A. Cristea
Rezerve: Kelava, Jagodinskis, Cisse, Danale, Pedro, Ștefănescu, Chelaru
Antrenor: Flavius Stoican