REZULTATE / Liga I, etapa a 19-a. Craiova pierde la Botosani, dupa un offsaid nesemnalizat de brigada lui Hategan! Dinamo se aproprie la un punct de play-off, iar FCSB a pierdut al treilea meci consecutiv!

Etapa a 19-a a Ligii I isi va disputa meciurile pe parcursul a patru zile, incepand de vineri, cu meciul dintre Juventus si Concordia Chiajna.

Sambata, Dinamo va avea misiune grea cu trupa lui Flavius Stoican, iar duminica, FCSB ii va face o vizita Astrei Giurgiu. Runda se va incheia luni, cu meciul dintre CFR Cluj si Sepsi Sfantu Gheorghe.

Partidele se vor desfasura de la orele 18:00, respectiv 20:45.

Programul etapei

Vineri, 24 noiembrie

FINAL / ASC Juventus Bucureşti – CS Concordia Chiajna 0-5 (Cristescu 4, 90+3, Deaconu 39, Bumba 86, Bud 90+1)

Echipele de start:

  • Juventus Bucureşti: Drăghia – Călinţaru, Wallace, Benga, Carabela – Sesar, Mihăescu, Bărbulescu, Dzalamidze – Ţâră, Măzărache;
    Rezerve: Stoian, C. Petre, Ştefan, Băjenaru, Cazan, Dima, Stoenac
  • Concordia Chiajna: Bălgrădean – Grădinaru, Marc, Albu, Bucurică – Bucşa – Bawab, Cristescu, Deaconu, Bumba – Pena;
    Rezerve:
     Caparco, V. Gheorghe, Babic, Bărboianu, Dobrosavlevici, Bud, Marin

FINAL / AFC Botosani – Club Sportiv U Craiova 1-0 (Miron 45)

Echipele de start:

  • FC Botoşani: Cobrea – Unguruşan, Miron, Plămadă, Muşat – Oaida, Tincu – M. Roman, Moruţan, Buş – Târnovan
    Rezerve:
    Pap, Dumitraş, Rodriguez, Chitoşcă, Târşă, Popa, Serediuc
  • Craiova: Calancea – Martic, Kelic, Datkovic, Briceag – Gustavo, Screciu, Mateiu, Bancu – Băluţă – Mitriţă
    Rezerve:
    Mitrovic, M. Roman II, Dimitrov, R. Popa, Spahija, Burlacu, Zlatinksi

Sambata, 25 noiembrie

FINAL / SC FC Viitorul Constanţa – ACS Poli Timişoara 1-1 (Ganea ’25 / Ciucur ’66)

Echipele de start:

  • Viitorul: Râmniceanu – Lopez, Hodorogea, Horj, Cr. Ganea – Cicaldău, Mladen, Vână – Eric, Chițu, Mățan
    Rezerve: Tordai, Ghiță, De Nooijer, Ciobanu, Drăguș, Gavra, Cr. Băluță
  • ACS Poli Timișoara: Straton – Străuț, Melinte, Cînu, Ciucur – Munteanu, Soljic – Vașvari, Artean, Bîrnoi – Abraw
    Rezerve: Curileac, Haruț, Croitoru, Doman, Bocșan, Curjuric, Drăghici

FINAL / SC Dinamo 1948 Bucureşti – ACSM Politehnica Iaşi 2-1 (Filip ‘8, Anton ’52/ Platini ’41)

Echipele de start:

  • Dinamo: Penedo – Romera, Nedelcearu, Katsikas, St. Filip – Anton, Oliva – Hanca, Rivaldinho, Salomao – Nemec
    Rezerve: Brănescu, Nica, Dudea, Șerban, Marici, Longher, Corbu
  • Poli Iași: Koselev – Tiago, Ov. Mihalache, Frăsinescu, Sin – Qaka, Cioinac – Platini, Jo Santos, Panțâru – A. Cristea
    Rezerve: Kelava, Jagodinskis, Cisse, Danale, Pedro, Ștefănescu, Chelaru


Duminica, 26 noiembrie

FINAL / CS Gaz Metan Mediaş – SC FC Voluntari 1-1 (Golubovic ’73 / Balan ’76)

Echipele de start:

  • Gaz Metan Mediaş: Greab – Buşu, Constantin, Cristea, Romeo – Mitic, Neagu, Danci – Chamed, Olaru, Curtean
  •  FC Voluntari: Balauru – Filipov, Balauru, M. Popescu, Acsinte – Novac, Răuţă – Ivanovici, Marinescu, Olteanu – Bălan

FINAL / AFC Astra – SC Fotbal Club FCSB 2-0 (Alexandru Ionita II – pen ’63, Abang’ 81)

Echipele de start:

  • Astra: Lazar – Belu, Bejan, Erico, Al. Stan – Dandea, Takayuki, Mrzljak, Balaure – Al. Ioniţă II – Abang
  • FCSB: Fl. Niţă – G. Enache, Planici, Larie, J. Morais – Pintilii, Nedelcu – Teixeira, Budescu, Fl. Tănase – Gnohere

Luni, 27 noiembrie

FINAL /  FC CFR 1907 Cluj – ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2-0 (Omrani ’36, Muresan ’77)

Echipele de start:

  • CFR Cluj: Arlauskis – Cr. Manea, Vinicius, Boli, Camora – Hoban Culio – Păun, Djokovici, Deac – Omrani 
    Rezerve: 
    Vâtcă, Mureșan, Peteleu, Mailat, Urko Vera, Nistor, Moutinho
  • Sepsi: Niczuly – Burlacu, Rusu, Dima, Dumbravă – Petrovikj, I. Fulop – P. Petre, Cl. Herea, Astfafei – Nikolici
    Rezerve: 
    Fejer, Mitra, Issa Thiaw, Huiban, Hadnagy, Damian, Veress

CLASAMENT

Etichetat cu: , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 1

Comenteeeezi?!!

Comentati exclusiv pe SPTFM.ro...

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*

LIGA 1 2017/18
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj492223
2FCSB442129
3CS U Craiova432213
4Astra Giurgiu372210
5FC Botosani35223
6FC Viitorul342113
7Dinamo Bucuresti33219
8CSM Poli Iasi2721-3
9ACS Poli Timisoara2521-12
10Concordia Chiajna24220
11FC Voluntari2221-8
12Gaz Metan Medias1522-23
13OSK Sf Gheorghe1521-24
14Juventus Bucuresti921-30