REZULTATE / Liga 3, etapa a 13-a. Satelitul FCSB-ului a fost invins de Progresul Spartac! Petrolul a incheiat turul pe locul 1 in s3 si Farul, pe 2 in s2. „U” Cluj s-a distantat in s5

Aceasta etapa va fi ultima runda a turului si a anului pentru echipele din doua serii, 2 si 3, In schimb, in celelalte trei serii, 1, 4 si 5, jocurile vor continua inca in doua etape, deoarece au mai multe echipe in componenta, deci si mai multe runde de disputat.

SERIA I

Vineri, ora 14:00

CSM Roman – ASMS ACS Sanatatea Darabani 3-2
CS Aerostar Bacau – AFC Harman 1-0

Sambata, ora 14:00

CS Avantul Valea Marului – AFC Metalosport Galati 9-0
ACS KSE Targu Secuiesc – CSM Pascani 3-0
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – CSM Bucovina Radauti 1-0
ACS Olimpic Cetate Râşnov – CSM Focsani 2007 2-0
CS Sporting Liesti – AFC Odorheiu Secuiesc 1-0

ACS Suporter Club Otelul Galati sta

CLASAMENT

SERIA II

Vineri, ora 14:00

SC Fotbal Club FCSB SA 2 – AFC Progresul 1944 Spartac 1-3
ACS Sportul Chiscani – ASSCS Farul Constanta 0-6
SC FC Voluntari SA 2 – AS FC Agricola Borcea 6-0

Sambata, ora 14:00

AFC Metalul Buzau – CSA Axiopolis Sport Cernavoda 1-1
ACS Inainte Modelu – ACS FC Delta Dobrogea Tulcea 7-2
ACSM Oltenita – CSM Ramnicu Sarat 1-1
AFC Unirea 04 Slobozia – ACS Victoria Traian 9-1

CLASAMENT

SERIA III

Vineri, ora 14:00

CS Mioveni 2 – ACSF Vointa Turnu Magurele 0-1
AFC Astra 2 – AFCM Alexandria 0-1
ACS Viitorul Domneşti – CS Concordia Chiajna 2 4-3

Sambata, ora 14:00

SC Popesti-Leordeni – ACS Petrolul 52 1-2
CS Sporting Rosiori 2008 – CSM Flacara Moreni 0-1
AS FC Aninoasa – CS Tunari 1-1

CS Atletic Bradu sta

CLASAMENT

SERIA IV

Vineri, ora 14:00

CS Nuova Mama Mia Becicherecu Mic – CS Millenium Giarmata 1-1
Centrul National de Pregatire Timişoara – ACS Sirineasa 0-1
CSM Lugoj – CNS Cetate Deva 1-0
AFC Hermannstadt 2 – CS National Sebis 0-6

Sambata, ora 14:00

ACS Ghiroda – ACSO Filiaşi 0-0
CSM Scolar Reșita – Club Sportiv U Craiova SA 2 2-0
CS Gloria Lunca Teuz Cermei – CS International Balesti 2-1

CS Şoimii Lipova sta

CLASAMENT

SERIA V

Vineri, ora 14:00

AFC Unirea 1924 Alba Iulia – ACS FC Avrig 2-0
CS Gaz Metan Medias 2 – CS Sanatatea Servicii Publice Cluj-Napoca 0-3
AFC Metalurgistul Cugir 1939 – AS FC Universitatea Cluj 1-2
FC CFR 1907 Cluj SA 2 – FC Unirea Dej 2-0

Sambata, ora 14:00

CS Iernut – ACS Performanta Ighiu 0-3
ACS Fotbal Comuna Recea – ACS Viitorul Ghimbav 3-0
CSM Avantul Reghin – AFC Unirea Tasnad 1-0

ACS Industria Galda sta

CLASAMENT

Etichetat cu: , , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 3

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj110
2FC Botosani110
3AFC Hermannstadt000
4Astra Giurgiu000
5Concordia Chiajna000
6Dinamo Bucuresti000
7Dunarea Calarasi000
8FC Viitorul000
9FC Voluntari000
10FCSB000
11Gaz Metan Medias000
12Poli Iasi000
13Sepsi Sfantu Gheorghe000
14U Craiova 1948000