Turneul Campionilor | Dimitrov l-a invins pe Thiem, iar Nadal a debutat cu stangul

UPDATE | Rafael Nadal a inceput cu stangul parcursul sau din acest sezon la Turneul Campionilor, fiind invins de catre David Goffin, cu scorul de 6-7, 7-6, 4-6, in ultimul meci al zilei la Londra.

UPDATE | Kubot si Melo s-au impus in doua seturi, scor 7-6, 6-4, in fata perechii Dodig/Granollers. Urmeaza meciul lui Rafael Nadal!

UPDATE | Bulgarul Grigor Dimitrov a trecut de austriacul Dominic Thiem, cu scorul de 3-6, 7-5, 5-7, dupa doua ore si 20 de minute de joc.

UPDATE | Primul meci al zilei s-a incheiat cu victoria cuplului american Bob Bryan/Mike Bryan in super tie-break, scor 5-7, 7-6, 8-10, dupa o ora si 46 de minute de joc in fata cuplului Jamie Murray/Bruno Soares (Marea Britanie/Brazilia).

Turneul Campionilor a debutat duminica, cu victoria asteptata a lui Roger Federer in fata lui Jack Sock si cu infrangerea perechii romano-olandeze Tecau/Rojer, in fata francezilor Mahut/Herbert.

Compatitia din Londra continua luni, cu meciurile de simplu ale Grupei Pete Sampras din care face parte si Rafael Nadal, liderul ierarhiei mondiale, dar si cu partidele de dublu din cadrul Grupei Woodbridge/Woodforde.

Programul de luni

14:00 – Jamie Murray/Bruno Soares (Marea Britanie/Brazilia) – Bob Bryan/Mike Bryan (SUA) 5-7, 7-6, 8-10
16:00 – Dominic Thiem (Austria) – Grigor Dimitrov (Bulgaria) 3-6, 7-5, 5-7
20:00 – Lukasz Kubot/Marcelo Melo (Polonia/Brazilia) – Ivan Dodig/Marcel Granollers (Croatia/Spania) 7-6, 6-4
22:00 – Rafael Nadal (Spania) – David Goffin (Belgia) 6-7, 7-6, 4-6