REZULTATE | Etapa a 12-a din Liga 3. Pascani, Deva si Chiajna au inscris cate cinci goluri, dar scorul rundei l-a reusit Aerostar Bacau, care a marcat 10 goluri la Metalosport!

Pentru a doua oara in aceasta luna noiembrie, ora de desfasurare a meciurilor din campionatul Ligii 3 va fi 14:00. Exceptie vor face partidele echipelor care au posibilitatea sa joace in nocturna, in speta Otelul Galati (ora 16:00, cu Sporting Liesti), Petrolul Ploiesti (ora 19:00, cu Astra II) si U Cluj (ora 17:00, cu Comuna Recea).

SERIA I

Vineri, ora 14:00
CSM Pascani – Avantul Valea Marului 5-3

Sambata, ora 14:00
Metalosport Galati – Aerostar Bacau 1-10
AFC Odorheiu Secuiesc – Olimpic Cetate Rasnov 0-2
CSM Focsani – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 2-2
Bucovina Radauti – CSM Roman 0-0
Sanatatea Darabani – KSE Targu Secuiesc 2-0

ora 16:00
Suporter Club Otelul Galati – Sporting Liesti

AFC Harman sta.

CLASAMENTUL

SERIA II

Vineri, ora 14:00
CSM Ramnicu Sarat – FCSB 2 0-1

Sambata, ora 14:00
Axiopolis Sport Cernavoda – FC Voluntari 2 0-3
Agricola Borcea – Unirea Slobozia 2-4
Victoria Traian – Sportul Chiscani 2-3
ASSCS Farul Constanta – ACSM Oltenita 8-1
Progresul Spartac – Inainte Modelu 3-0
Delta Dobrogea Tulcea – Metalul Buzau 0-2

CLASAMENTUL

SERIA III

Vineri, ora 14:00
CS Tunari – Sporting Roşiori 0-0
Flacara Moreni – Viitorul Domneşti 0-0
Concordia Chiajna 2 – SC Popesti Leordeni 5-1
AFCM Alexandria – CS Mioveni 2 4-0

Sambata, ora 14:00
Vointa Turnu Magurele – Atletic Bradu 3-0

ora 19:00
Petrolul Ploiesti – AFC Astra 2

FC Aninoasa sta.

CLASAMENTUL

SERIA IV

Vineri, ora 14:00
ACSO Filiasi – AFC Hermannstadt 2 3-0
National Sebis – Gloria Lunca Teuz Cermei 0-3 (Gazdele au pierdut la masa verde, neavand ambulanta)
CNS Cetate Deva – Centrul Naţional de Pregatire Timisoara 5-0

Sambata, ora 14:00
International Balesti – CSM Lugoj 2-4
ACS Sirineasa – Nuova Mama Mia Becicherecu Mic 8-0
Şoimii Lipova – CSM Scolar Resita 0-1
CS U Craiova 2 – ACS Ghiroda 1-0

Millenium Giarmata sta.

CLASAMENTUL

SERIA V

Vineri, 14:00
Performanta Ighiu – CFR Cluj 2 1-1
Sanatatea Cluj – Unirea Alba Iulia 1-0

Sambata, ora 14:00
Unirea Dej – Industria Galda 0-2
Unirea Tasnad – Metalurgistul Cugir 2-2
Viitorul Ghimbav – Gaz Metan Medias 2 1-4
FC Avrig – CS Iernut 2-2

ora 17:00
Universitatea Cluj – ACS Fotbal Comuna Recea

Avântul Reghin sta.

CLASAMENTUL

Etichetat cu: , , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 3

Comenteeeezi?!!

Comentati exclusiv pe SPTFM.ro...

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*

LIGA 1 2017/18
Loc Echipa Pct. J +/-
1FCSB381824
2CFR Cluj371716
3CS U Craiova33179
4FC Botosani32189
5FC Viitorul291712
6Astra Giurgiu25176
7Dinamo Bucuresti24175
8CSM Poli Iasi2418-2
9ACS Poli Timisoara2318-11
10FC Voluntari2017-3
11Concordia Chiajna1717-4
12OSK Sf Gheorghe1117-20
13Gaz Metan Medias1017-23
14Juventus Bucuresti917-18