Stan Collymore, fostul atacant al lui Liverpool si al nationalei Angliei, acum moderator TV, le-a facut o vizita lui Dan Petrescu si Gica Hagi. VIDEO

Fostul fotbalist al Angliei, Stan Collymore, acum om de televiziune, a ajuns la CFR Cluj, pentru a realiza un interviu cu Dan Petrescu. Cei doi au fost adversari intre 1995 si 2000. In acel timp, ”Bursucul” evolua pentru Chelsea, in timp ce Collymore se afla sub contract cu Liverpool.

Clubul nostru a primit in cursul zilei de ieri vizita unui fost mare jucator englez. Stan Collymore, fostul atacant al lui Crystal Palace, Liverpool, Aston Villa, Leicester, dar şi a nationalei Angliei, acum om de televiziune, a venit la Cluj pentru a realiza un interviu cu antrenorul echipei noastre, Dan Petrescu. Interviul va fi parte a emisiunii “The Stan Collymore Show”, care va debuta astazi, 3 noiembrie, pe postul englez RT. Mister e considerat una dintre legendele Cupei Mondiale şi tocmai din acest motiv a fost ales de Stan pentru a vorbi despre golurile şi victoriile sale cu echipa nationala la Turneele Finale!”, se arata in comunicatul postat pe canalul oficial de Youtube al CFR-ului.

Englezul s-a deplasat, apoi, la academia lui Gheorghe Hagi unde si a avut numai cuvinte de lauda dupa ce a vizitat baza Viitorului.

E fantastic cum a reusit Viitorul sa se ridice in fotbalul romanesc. E incredibil ce a realizat aici in 8 ani, din nimic. E un miracol fotbalistic sa reusesti sa devii campion al Romaniei intr-un timp atat de scurt. Facilitatile de aici sunt de clasa mondiala. Am fost la mai multe grupe de copii si am vazut ca au antrenori foarte buni. E incredibil ca Hagi e disponibil si pentru tinerii jucatori. Pentru mine nu e deloc surprinzator ca Viitorul are succes. Asta se intampla cand ai atat pe cineva care stie atat fotbal precum Hagi. Gheorghe Hagi se afla pe lista marilor jucatori pe care i-am urmarit la Cupele Mondiale la care a participat” a declarat, pentru site-ul oficial al campioanei, fostul international englez Stan Collymore.

Englezul care a mai jucat in cariera pentru Leicester, Aston Villa, Fulham, Crystal Palace sau Nottingham Forest si-a dori ca si formatiile din Anglia sa investeasca in juniori, la fel cum a facut Hagi.

„As vrea ca modelul de la Viitorul sa fie implementat si in Anglia, pentru ca avem multi bani insa sunt aruncati aiurea. Hagi e un ganditor incredibil si de aici si succesul. Pentru mine, sa-l intalnesc pe Gheorghe Hagi a fost o experienta fantastica. Am avut o zi minunata” a concluzionat fostul varf englez.

Etichetat cu: , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 1

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj23126
2FCSB211113
3Astra Giurgiu20128
4Gaz Metan Medias2011-1
5Sepsi Sfantu Gheorghe19125
6FC Viitorul19120
7U Craiova 194816118
8Dunarea Calarasi1411-1
9Poli Iasi1412-6
10Concordia Chiajna1412-9
11FC Botosani12110
12Dinamo Bucuresti1111-7
13AFC Hermannstadt812-7
14FC Voluntari812-9