VIDEO Patrice Evra este prea talentat pentru fotbal! I-a aplicat unui suporter o lovitura de kickbox

Nici nu incepuse meciul din grupele Europa League dintre Vitoria Guimaraes si Olympique Marseille si fanii francezi au intrat pe teren. Componentii celor doua echipe erau la incalzire, iar suporterii din peluza au sarit sa-si certe jucatorii.

Insultele l-au vizat in special pe Patrice Evra, jucator ce nu a putut suporta jignirile si i-a aplicat unui fan o lovitura de kickbox. Colegii si fortele de ordine au intervenit, iar arbitrul nu a ezistat si i-a aratat francezului cartonasul rosu inainte de fluierul de inceput al partidei.

Acest incident a dus la intarzierea meciului cu cateva minute. Intalnirea din Portugalia s-a incheiat cu victoria gazdelor, scor 1-0, prin reusita lui Hurtado din minutul 80.

Nu este de mirare ca Patrice Evra are asemenea instincte. Fostul fundas al nationalei Frantei se antreneaza aproape zi de zi in sala si nu oricum. Acesta pare ca se pregateste pentru o gala importanta de kickbox.