REZULTATE / Liga a IV-a, etapa a 10-a. Carmen si AFC Rapid, victorii spectaculoase „afara”! CSA Steaua, primele puncte pierdute „acasa”! Lider se mentine Academia Rapid, dupa o noua victorie fara gol primit

UPDATE / Academia Rapid a castigat un nou meci, 2-0 cu Metaloglobus II,  si se mentine in fruntea clasamentului, cu trei puncte peste CSA Steaua, dar si cu un meci mai mult disputat. CLASAMENTUL AICI

UPDATE / Goge majoreaza scorul, in minutul 74!

UPDATE / Rapidul deschide scorul prin Daniel Niculae, in minutul 67!

UPDATE / La pauza scorul este nemodificat, 0-0. Giulestenii au facut o prima repriza modesta, cu putine ocazii, insa puteau intra in avantaj la cabine, daca in minutul 44, lovitura de cap a lui Pancu din 3 metri nu lovea bara.

Cel mai periculos jucator al Academiei a fost Barbalau, cel care a avut doua sanse bune de a marca, insa portarul advers a parat de fiecare data suturile atacantului rapidist.

UPDATE / Academia Rapid – Metaloglobus II se joaca ACUM, in epilogul rundei.

Rapid (4-3-3): Ignat – Boian, Iacob, Bratu, Lqdaru – Olariu, Mitea, Goge – Durita, Pancu, Barbalau

Daniel Niculae se afla pe banca de rezerve

UPDATE / In partidele disputate sambata, de la ora 14:00, CSA Steaua a pierdut primele puncte in actualul sezon, in fata propriilor suporteri! Oaspetii de la FC Asalt, echipa care se inclina in urma cu doua etape, in Giulesti, cu 1-7, au marcat un gol de la 50 de metri si partida s-a incheiat la egalitate, 1-1, Pentru stelisti marcase Predescu, din penalty, in minutul 5, apoi a fost eliminat in finalul reprizei, dupa o simulare in careu.

In acest moment, CSA Steaua si Academia Rapid au acelasi numar de puncte, dupa ce ambele echipe au contabilizat cate doua remize, giulestenii urmand a juca in epilogul acestei runde, in aceasta seara, de la ora 18:30.

——————————————————–

UPDATE / In meciurile disputate vineri, Carmen Bucuresti a reusit o victorie spectaculoasa, in deplasare, pe „Rocar”, cu 4-3, impotriva echipei Comprest GIM, gazdele reusind sa egaleze pe final, desi au fost condusi cu 0-3!

O victorie in deplasare au reusit si cei de la AFC Rapid, cu 4-1, impotriva Progresului Spartac, care reusisera sa deschida scorul, in vreme ce Victoria Bucuresti a reusit, acasa, s-o invinga pe Venus Bucuresti, cu 3-2. AICI AI CLASAMENTUL

—————————————————————————

Etapa a zecea a Ligii a IV-a bucurestene se va disputa vineri, cand Carmen si AFC Rapid vor juca in deplasare, si sambata, cand CSA Steaua va tinti catre o noua victorie la scor, iar Academia Rapid va gazdui satelitul divizionarei secunde  Metaloglobus.

Toate partidele se vor juca de la ora 14:00, exceptie facand meciul televizat al giulestenilor, care va avea ora de start 18:30.