REZULTATE / Liga a III-a, etapa a 11-a. Petrolul s-a distantat in fruntea S3, Grigoras a batut-o rau pe FCSB II, iar Viitorul Ghimbav au luat 10 la Alba Iulia!

Etapa a 11-a a Ligii a III-a se va disputa in acest sfarsit de saptamana, incepand de vineri, cand satelitul FCSB-ului va gazdui formatia lui Petre Grigoras. Runda se va incheia duminica, la Medias, acolo unde U Cluj va juca singurul meci al zilei.

Toate partidele au fost programate de la ora 14:00, exceptie facand meciul de duminica, dintre Gaz Metan II si U Cluj, care se va disputa cu o ora mai devreme.

Programul etapei

Seria I

Vineri, 3 noiembrie, ora 14:00
CSM Pascani – AFC Metalosport Galati 7-0
CSM Roman – CSM Focsani 2007 2-0

Sambata, 4 noiembrie, ora 14:00
CS Avantul Valea Marului – ASMS ACS Sanatatea Darabani 3-4
ACS KSE Targu Secuiesc – CSM Bucovina Radauti 0-2
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – AFC Odorheiu Secuiesc 2-0
ACS Olimpic Cetate Rasnov – ACS Suporter Club Otelul Galati 0-1
CS Sporting Liesti – AFC Harman 1-0
CS Aerostar Bacau sta.


Seria a II-a

Vineri, 3 noiembrie, ora 14:00
SC Fotbal Club FCSB SA II – ASSCS Farul Constanta 1-4
ACS Sportul Chiscani – AS FC Agricola Borcea 0-2

Sambata, 4 noiembrie, ora 14:00
ACS FC Delta Dobrogea Tulcea – CSA Axiopolis Sport Cernavoda 0-2
AFC Metalul Buzau – AFC Progresul 1944 Spartac 1-2
ACS Înainte Modelu – CSM Ramnicu Sarat 4-3
ACSM Oltenita – ACS Victoria Traian 2-1
AFC Unirea 04 Slobozia – SC FC Voluntari SA II 4-2


Seria a III-a

Vineri, 3 noiembrie, ora 14:00
CS Atletic Bradu – AFCM Alexandria 1-1
CS Mioveni 2 – ACS Petrolul 52 0-3
AFC Astra 2 – CS Concordia Chiajna II 2-0
ACS Viitorul Domnesti – CS Tunari 1-1

Sambata, 4 noiembrie, ora 14:00
SC Popesti-Leordeni – CSM Flacara Moreni 3-1
CS Sporting Rosiori 2008 – AS FC Aninoasa 0-2
ACSF Vointa Turnu Magurele sta.


Seria a IV-a

Vineri, 3 noiembrie, ora 14:00
CS Nuova Mama Mia Becicherecu Mic – CNS Cetate Deva 0-5
Centrul National de Pregatire Timisoara – CS International Balesti 0-1
CSM Lugoj – CS National Sebis 2-0

Sambata, 4 noiembrie, ora 14:00
Club Sportiv U Craiova SA II – ACSO Filiasi 1-0
ACS Ghiroda – CS Soimii Lipova 2-3
CSM Scolar Resita – CS Millenium Giarmata 4-1
CS Gloria Lunca Teuz Cermei – AFC Hermannstadt II 7-2
ACS Sirineasa sta.


Seria a V-a

Vineri, 3 noiembrie, ora 14:00
CS Iernut – ACS Viitorul Ghimbav 10-0
AFC Unirea 1924 Alba Iulia – CS Sanatatea Servicii Publice Cluj-Napoca 1-1

Sambata, 4 noiembrie, ora 14:00
ACS FC Avrig – ACS Performanta Ighiu
ACS Fotbal Comuna Recea – AFC Unirea Tasnad 2-0
CSM Avantul Reghin – FC Unirea Dej 3-1
ACS Industria Galda – FC CFR 1907 Cluj SA 2 2-1
AFC Metalurgistul Cugir 1939 sta.

Duminica, 5 noiembrie, ora 13:00
CS Gaz Metan Medias 2 – AS FC Universitatea Cluj 0-3

Etichetat cu: , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 3

Comenteeeezi?!!

Comentati exclusiv pe SPTFM.ro...

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*

LIGA 1 2017/18
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj401818
2FCSB381824
3CS U Craiova361811
4FC Botosani32189
5FC Viitorul301812
6Astra Giurgiu28187
7Dinamo Bucuresti24183
8CSM Poli Iasi2418-2
9ACS Poli Timisoara2318-11
10FC Voluntari2118-3
11Concordia Chiajna1718-5
12OSK Sf Gheorghe1218-20
13Gaz Metan Medias1118-23
14Juventus Bucuresti918-20