Sase goluri s-au marcat in Napoli – Manchester City!

Napoli si Manchester City s-au intalnit miercuri seara, pe San Paolo, in cadrul etapei a patra din grupele Ligii Campionilor, iar trupa lui Guardiola le-a administrat italienilor a doua infrangere din acest sezon.

Scorul a fost deschis in minutul 21 de catre gazde, prin reusita lui Isigne, dar Otamendi a restabilit egalitatea in minutul 34 si a inchis prima repriza la scorul de 1-1.

In partea a doua a acestei intalniri, jocul a fost unul mai spectaculos, iar acest lucru s-a vazut si pe tabela. Stones a punctat in minutul 48, iar City a preluat conducerea, dar nu pentru mult timp. Jorginho a transformat un penalty in minutul 62 si a restabilit astfel, egalitatea.

Dupa doar sapte minute, Aguero a dus-o pe City in avantaj pentru a doua oara, iar Napoli nu a avut forta sa mai revina, fapt ce i-a costat pe italieni. Englezii au dus scorul la 4-2 in al doilea minut al prelungirilor, cand Sterling a marcat si a inchis astfel, jocul.

Echipa condusa de Pep Guardiola este lider in Grupa F a Ligii Campionilor, avand maximum de puncte dupa cele patru meciuri disputate. De cealalta parte, Napoli ocupa doar locul al treilea cu trei puncte. Sahtior este echipa ce ocupa locul al doilea in grupa, avand 9 puncte obtinute pana acum, in timp ce codasa este Feneyoord, formatie ce nu a reusit sa adune niciun punct.