Steaua pierde la cinci goluri primul meci din Liga Campionilor la polo!

Repartizata intr-o grupa B infernala a Ligii Campiolnilor la polo, Steaua Bucuresti a fost invinsa in meciul inaugural din propriul bazin de echipa ungara ZF Eger, la o diferenta de cinci goluri, 3-8. Pe sferturi a fost 1-1, 1-2, 0-3, 1-3.
Chiar daca nu a intalnit campioana din tara vecina, echipa antrenata de fostul international Andrei Iosep a avut putine sanse de a castiga. A rezistat in primele 16 minute, dupa care oaspetii, cu Hornyansky, in mare forma, autor a patru goluri, completat de Vlachopoulos, doua, Cuckovic si Avarmovic, si-au asigurat un succes facil. Pentru formatia noastra, incurajata din tribune de fotbalistii de la CSA Steaua si de cativa hocheisti ai aceluiasi club, au inscris sarbul Murisic, care a egalat la 1, brazilianul Raches Delgado si sarbul Filipovic, 38 ani.
Urmatorul meci va avea loc pe 1 noiembrie, in deplasare, la Szolnoki VK, detinatoarea trofeului. Din grupa mai fac parte Pro Recco Italia, cu opt Ligi ale Campionilor in palmares, Spandau 04 Berlin, Jadran Carine Muntenegru, CN Sbadell Spania si AZC Alphen Olanda.