Turneul Campioanelor | Venus Williams a trecut cu greu de Ostapenko, iar Pliskova a devenit prima semifinalista dupa ce a trecut de Muguruza

UPDATE / Cel de-al doilea meci al zilei a fost castigat de catre Karoline Pliskova, in doua seturi identice, scor 6-2, 6-2, dupa o ora si trei minute de joc in fata Garbinei Muguruza.

Clasamentul actualizat al Grupei Albe

1. K. Pliskova, 2 victorii – 0 infrangeri, 4-0 la seturi, 24-8 la game-uri
2. G. Muguruza, 1-1, 2-2, 16-19
3. V. Williams, 1-1, 2-3, 24-29
4. J. Ostapenko, 0-2, 1-4, 24-32

UPDATE / Venus Williams a invins-o cu greu pe Jelena Ostapenko, dupa un meci echilibrat ce a durat trei ore si un sfert. Americanca s-a impus cu scorul de 7-5, 6-7 (3-7), 7-5 in al doilea meci disputat la Turneul Campioanelor de la Singapore.

Urmeaza meciul dintre Muguruza si Pliskova, ce va incepe in jurul orei 18:15.

Turneul Campioanelor de la Singapore continua cu a doua runda din Grupa Alba, in care se vor duela Venus Williams cu Jelena Ostapenko si Garbine Muguruza cu Karoline Pliskova.

Primul meci al zilei de marti este cel dintre Willams si Ostapenko, acesta urmand sa se dispute de la ora 14:30. A doua intalnire se va da imediat dupa aceea, intre Garbine Muguruza si Karoline Pliskova.

In prima runda, Pliskova a trecut de Williams cu scorul de 6-2, 6-2, in timp ce Ostapenko a fost invinsa de Muguruza cu scorul de 6-3, 6-4.

Miercuri se vor juca meciurile din Grupa Rosie, in cadrul careia Simona Halep a castigat fara probleme prima partida impotriva Carolinei Garcia.