REZULTATE / Etapa intermediara in Liga a IV-a. Academia Rapid a invins cu mari emotii la Progresul Spartac! CSA Steaua, inca o victorie categorica!

UPDATE / Ros-albastrii s-au impus cu scorul de 3-0 pe teren propriu, in meciul contra echipei Comprest GIM. Golurile au fost marcate de Curt si Mirea (dubla).

UPDATE / Ultimele doua partide din aceasta etapa, CSA Steaua Bucuresti – AFC Comprest GIM si Asalt – Triclor, au inceput astazi, la ora 15:00.

Echipa Stelei: Horia Iancu – Claudiu Zamfirescu, Stefan Paduret, Bogdan Sitaru, Andrei Grigore – Adrian Vîlcea, Cadolar Curt, Gheorghita Constantinescu, Razvan Zeciu, Andrei Patranoiu – Catalin Mirea

UPDATE / Partida s-a incheiat cu victoria Academiei Rapid, cu 3-1, Barbalau reusind sa marcheze al treilea gol al giulestenilor in ultimul minut.

UPDATE / „Dubla” pentru Niculae, in minutul 86! Academia Rapid conduce cu 2-1!

UPDATE / PAUZA. Rapid a dominat prima repriza, ratand si o ocazie mare, prin Goge, care a trimis peste cu poarta goala. La 1-0, si gazdele au ratat o ocazie mare, insa portarul Ignat s-a opus. 1-1

UPDATE / Daniel Niculae a reusit sa egaleze pentru echipa giulesteana in minutul 40! Meciul se apropie de pauza

UPDATE / Cele 5 partide ale zilei au inceput la ora 15:00. La Progresul Spartac II – Academia Rapid gazdele au deschis scorul in primul sfert de ora! Se joaca pe gazon artificial.

Echipa de start a Academiei Rapid: Ignat, Boian, Iacob, Matei, Ladaru, Dumitru, Goge, Mitea, Olariu, Niculae, Dumitrescu.
Rezerve: Manea, Burcea, Cristil, Badita, Durita, Barbalau

————————————-

Liga a IV-a isi desfasoara astazi meciurile din etapa a 9-a. Dupa opt etape, Academia Rapid conduce clasamentul cu 20 de puncte, sase victorii si doua remize, golaveraj 27-2, giulestenii fiind urmati de CSA Steaua, cu 19 puncte, dar un meci mai putin disputat. Cele doua favorite la promovarea in Liga 3 s-au intalnit etapa trecuta, in Giulesti, intr-un meci incheiat 1-1.