REZULTATE / Liga a III-a, etapa a 8-a. Golofca a marcat in FC Voluntari 2 – FCSB 2, scor 4-4! Scorul etapei s-a inregistrat la Galati, unde gazdele au incasat „11”!!

Etapa a opta a Ligii a III-a se va disputa pe parcursul a doua zile, vineri si sambata, de la ora obisnuita, 15:00, exceptie facand doua meciuri. Petrolul va juca impotriva celor de la Alexandria, de la ora 18:15, iar U Cluj o va gazdui pe FC Avrig de la ora 17:00.

Daca in etapa precedenta s-au odihnit, „lupii galbeni” revin in forta si intalnesc acum, liderul seriei a III-a.

Programul etapei

Seria I

Vineri, 13 octombrie
CS Aerostar Bacau – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 3-0

Sambata, 14 octombrie
AFC Metalosport Galati – CS Sporting Liesti 0-11
AFC Harman – CSM Roman 1-2
ACS Suporter Club Otelul Galati – ACS KSE Targu Secuiesc 1-1
AFC Odorheiu Secuiesc – CS Avantul Valea Marului 2-0
CSM Focsani 2007 – CSM Pascani 2-1
CSM Bucovina Radauti – ACS Sanatatea Darabani 2-1
ACS Olimpic Cetate Rasnov sta.

CLASAMENT


Seria a II-a

Vineri, 13 octombrie
CSA Axiopolis Sport Cernavoda – ACS Sportul Chiscani 6-0
SC FC Voluntari SA 2 – SC Fotbal Club FCSB SA 2 4-4
CSM Ramnicu Sarat – AFC Progresul 1944 Spartac 0-2

Sambata, 14 octombrie
AFC Unirea 04 Slobozia – ACSM Oltenita 4-1
AS FC Agricola Borcea – ACS Înainte Modelu 3-3
ACS Victoria Traian – AFC Metalul Buzau 1-4
ASSCS Farul Constanta – ACS FC Delta Dobrogea Tulcea 5-1

CLASAMENT


Seria a III-a

Vineri, 13 octombrie
CS Tunari – CS Mioveni 2 2-2
CSM Flacara Moreni – CS Atletic Bradu 1-0
CS Concordia Chiajna 2 – ACSF Vointa Turnu Magurele 0-0

18:15 ACS Petrolul 52 – AFCM Alexandria 1-1

Sambata, 14 octombrie
CS Sporting Rosiori 2008 – SC Popesti-Leordeni 1-3
AS FC Aninoasa – AFC Astra 2 2-2
ACS Viitorul Domnesti sta

CLASAMENT


Seria a IV-a

Vineri, 13 octombrie
ACSO Filiasi – CSM Lugoj 1-1
AFC Hermannstadt 2 – CS Nuova Mama Mia Becicherecu Mic 3-0
CNS Cetate Deva – ACS Ghiroda 2-0
CS Millenium Giarmata – CS Soimii Lipova 2-1

Sambata, 14 octombrie
CS Gloria Lunca Teuz Cermei – Centrul National de Pregatire Timisoara 3-1
CS International Balesti – CSM scolar Resita 1-2
ACS Sirineasa – Club Sportiv U Craiova SA 2 2-0
CS National Sebis sta

CLASAMENT


Seria a V-a

Vineri, 13 octombrie
ACS Performanta Ighiu – CSM Avantul Reghin 3-0
FC CFR 1907 Cluj SA 2 – ACS Fotbal Comuna Recea 1-1

Sambata, 14 octombrie
ACS Industria Galda – AFC Metalurgistul Cugir 1939 1-1
FC Unirea Dej – CS Gaz Metan Medias 2 1-2
AFC Unirea Tasnad – CS Iernut 3-1
ACS Viitorul Ghimbav – CS Sanatatea Servicii Publice Cluj-Napoca 0-2
AFC Unirea 1924 Alba Iulia sta.

17:00 AS FC Universitatea Cluj – ACS FC Avrig 4-0

CLASAMENT

Etichetat cu: , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 3

Comenteeeezi?!!

Comentati exclusiv pe SPTFM.ro...

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*

LIGA 1 2017/18
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj331416
2CS U Craiova321512
3FCSB291414
4Astra Giurgiu24148
5FC Botosani24146
6Dinamo Bucuresti20146
7FC Viitorul20144
8CSM Poli Iasi1815-4
9ACS Poli Timisoara1814-5
10Concordia Chiajna1715-1
11FC Voluntari1614-3
12OSK Sf Gheorghe1114-14
13Gaz Metan Medias915-20
14Juventus Bucuresti414-19