REZULTATE / Liga a III-a, etapa a 7-a. Farul si-a „furat-o” rau de tot de la Progresul Spartac, care a realizat si scorul rundei, iar U Cluj s-a „virusat” la Sanatatea! Petrolul a castigat la „masa verde”

Liga a III-a a ajuns la etapa a saptea ce se va disputa incepand de vineri, cand satelitul FCSB-ului intalneste echipa care a eliminat-o din Cupa Romaniei pe divizionara secunda Dunarea Calarasi, va continua sambata cu toate celelalte meciuri si se va incheia marti, cand a fost programat meciul dintre satelitul echipei CS U Craiova si formatia CNS Cetate Deva.

Petrolul Ploiesti va lua o pauza in aceasta etapa, castigand la masa verde partida cu Urban Titu, dupa ce dambovitenii s-au retras din campionat.

Incepand cu aceasta etapa, ora de desfasurare a partidelor se va schimba. Meciurile se vor disputa de la ora 15:00.

Programul etapei

Seria I

Vineri, 6 octombrie, ora 15:00
CSM Pascani – AFC Odorheiu Secuiesc 3-2
CSM Roman – CS Aerostar Bacau 1-1

Sambata, 7 octombrie, ora 15:00
CSM Bucovina Radauti – AFC Metalosport Galati 6-0
CS Avantul Valea Marului – ACS Suporter Club Otelul Galati 2-4
ACS KSE Targu Secuiesc – AFC Harman 2-0
ACS Olimpic Cetate Rasnov – CS Sporting Liesti 3-2
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc sta.

CLASAMENT


Seria a II-a

Vineri, 6 octombrie, ora 15:00
CSM Ramnicu Sarat – CSA Axiopolis Sport Cernavoda 0-5
ACS FC Delta Dobrogea Tulcea – ACS Victoria Traian 2-1
ACS Inainte Modelu – SC FC Voluntari SA 2 2-4
SC Fotbal Club FCSB SA 2 – AFC Unirea 04 Slobozia 1-3

Sambata, 7 octombrie, ora 15:00
AFC Progresul 1944 Spartac – ASSCS Farul Constanta 7-0
AFC Metalul Buzau – AS FC Agricola Borcea 2-0
ACSM Oltenita – ACS Sportul Chiscani 1-1

CLASAMENT


Seria a III-a

Vineri, 6 octombrie, ora 15:00
AFCM Alexandria – CS Concordia Chiajna 2 2-1
CS Atletic Bradu – CS Tunari 0-2
CS Mioveni 2 – AS FC Aninoasa 2-3
AFC Astra 2 – CS Sporting Rosiori 2008 1-1

Sambata, 7 octombrie, ora 15:00
ACSF Vointa Turnu Magurele – CSM Flacara Moreni 2-0
SC Popesti-Leordeni – ACS Viitorul Domnesti 5-0
ACS Petrolul 52 – ACS Urban Titu 3-0 la masa verde, dambovitenii s-au retras din campionat

CLASAMENT


Seria a IV-a

Vineri, 6 octombrie, ora 15:00
CS Millenium Giarmata – ACSO Filiasi 2-2
CS Nuova Mama Mia Becicherecu Mic – CS Gloria Lunca Teuz Cermei 1-4
Centrul National de Pregatire Timisoara – CSM Lugoj 0-3

Sambata, 7 octombrie, ora 15:00

CS Soimii Lipova – ACS Sirineasa 1-1
ACS Ghiroda – CS International Balesti 4-2
CSM Scolar Resita – CS National Sebis 2-1
AFC Hermannstadt 2 sta.

Marti, 10 octombrie, ora 15:00
Club Sportiv U Craiova SA 2 – CNS Cetate Deva 0-1

CLASAMENT


Seria a V-a

Vineri, 6 octombrie, ora 15:00
CS Sanatatea Servicii Publice Cluj-Napoca – AS FC Universitatea Cluj 0-0
AFC Unirea 1924 Alba Iulia – FC Unirea Dej 2-0
CS Gaz Metan Medias 2 – FC CFR 1907 Cluj SA 2 3-2
AFC Metalurgistul Cugir 1939 – CSM Avantul Reghin 3-1

Sambata, 7 octombrie, ora 15:00
ACS Viitorul Ghimbav – ACS Performanta Ighiu 1-3
ACS FC Avrig – AFC Unirea Tasnad 1-2
ACS Fotbal Comuna Recea – ACS Industria Galda 1-2
CS Iernut sta.

CLASAMENT

Etichetat cu: , , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 3

Comenteeeezi?!!

Comentati exclusiv pe SPTFM.ro...

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*

LIGA 1 2017/18
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj401818
2FCSB381824
3CS U Craiova361811
4FC Botosani32189
5FC Viitorul301812
6Astra Giurgiu28187
7Dinamo Bucuresti24183
8CSM Poli Iasi2418-2
9ACS Poli Timisoara2318-11
10FC Voluntari2118-3
11Concordia Chiajna1718-5
12OSK Sf Gheorghe1218-20
13Gaz Metan Medias1118-23
14Juventus Bucuresti918-20